Reklama

Sprawdzian szóstoklasisty

Sprawdzian szóstoklasisty 2016. Jak go rozwiązać?

Już 5 kwietnia, o godzinie 9:00 uczniowie klas szóstych rozpoczną zmagania ze sprawdzianem szóstoklasisty. Jak będzie wyglądać arkusz i karta odpowiedzi? Na co zwrócić uwagę, by nie stracić punktów? Te wątpliwości rozwieje film przygotowany przez Centralną Komisję Egzaminacyjną.

"Pamiętajcie, by uważniej czytać wszystkie polecenia do zadań oraz teksty. I najważniejsze! Ne zapomnijcie przenieść rozwiązań na kartę odpowiedzi" - radzą bohaterowie wideo przygotowanego przez Centralną Komisje Egzaminacyjną.

Przypomnijmy, że sprawdzian szóstoklasisty 2016 rozpocznie się we wtorek (5 kwietnia) o godzinie 9:00. Pierwsza część sprawdzianu będzie zawierać zadania z języka polskiego i matematyki. Czas przeznaczony na rozwiązanie tych zadań to 80 minut.

Potem, o godzinie 11:45 wystartuje druga część z języka obcego nowożytnego. Na rozwiązanie zadań językowych uczeń będzie mieć 45 minut.

Reklama

Wysoki wynik może wpłynąć na otrzymanie miejsca w wymarzonym gimnazjum. Ale bez obaw, sprawdzianu nie można nie zdać. Warunkiem ukończenie szkoły ‎podstawowej jest jedynie przystąpienie do egzaminu.

Wiece szczegółów na temat sprawdzianu szóstoklasisty w naszym raporcie specjalnym


INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy