Reklama

Sprawdzian szóstoklasisty

Sprawdzian szóstoklasisty 2014: Dyżury ekspertów, czaty ze specjalistami

W ramach akcji "Szósta klasa - na szóstkę", organizowanej przez INTERIA.PL, RMF i TVP Info, przygotowaliśmy serię spotkań z ekspertami, którzy podpowiedzą, na co zwrócić uwagę na sprawdzianie i jak się do niego odpowiednio przygotować.

Podczas dyżurów telefonicznych i czatów będziecie mogli porozmawiać z nauczycielem, pedagogiem i psychologiem.

Pytania można zadawać telefonicznie pod numerem  012 2 000 010 (od godziny 10 do 14).

Szczegółowy plan oraz więcej informacji na ten temat poniżej:

WTOREK

Joanna Kwatera - nauczycielka matematyki

Jak wyeliminować błędy najczęściej powtarzane przez uczniów podczas rozwiązywania testu, na czym dziecko powinno skupić uwagę i ile czasu poświęcać na poszczególne zadania oraz czy warto rozwiązywać test w myśl zasady "wrócę do tego później".

Reklama

Nasz gość będzie do waszej dyspozycji we wtorek, od godziny 12:00 w pokoju CZAT z Gościem.

Pytania możecie nadsyłać do nas już teraz - Pytanie na czat z gościem

Mgr Joanna Kwatera - nauczycielka matematyki w Społecznej Szkole Podstawowej nr 4 im. J. Słowackiego STO w Krakowie, wcześniej wicedyrektor i nauczycielka matematyki w Zespole Szkół Ogólnokształcących Integracyjnych nr 4 w Krakowie (w Gimnazjum nr 32 w tym zespole). W przeszłości również przez 8 lat doradca metodyczny w Wojewódzkim Ośrodku Metodycznym w Krakowie. Nauczyciel dyplomowany, egzaminator sprawdzianu i egzaminu gimnazjalnego w części matematyczno - przyrodniczej.

CZWARTEK

Elżbieta Hejmo - psycholog

Nie wiesz jak rozmawiać ze swoim dzieckiem przed egzaminem dla szóstoklasisty? Zapraszamy do rozmowy z psychologiem, który podpowie jak komunikować się z dzieckiem i jak rozmawiać na temat egzaminu, jak mądrze zmobilizować dziecko do nauki, żeby nie stwarzać obciążającej presji a także kiedy zabrać dziecku książki i kazać mu się zrelaksować.

Nasz gość będzie do waszej dyspozycji w czwartek od godziny 12 w pokoju CZAT z gościem.

Pytania do gościa można przesyłać już dzisiaj - Pytanie na czat z psychologiem

Elżbieta Hejmo - Psycholog kliniczny, 30 lat pracy z uczniem dysfunkcyjnym, w tym z autyzmem i zespołem Aspergera. Wykładowca w ośrodku szkoleniowym METiS w Katowicach oraz MiSTiA Kraków. Jako psycholog w szkolnictwie prywatnym. Były wykładowca Uniwersytetu Pedagogicznego - diagnoza dziecka i rodziny. Własna praktyka psychologiczna.

PIĄTEK

Mgr Halina Bieroń - pedagog szkolny

Test szóstoklasisty jest wyzwaniem nie tylko dla dziecka, ale również dla samych rodziców. Na co najczęściej skarżą się dzieci? Co najbardziej irytuje je w zachowaniu rodziców? Jak, będąc rodzicem, wyluzować? Zapraszamy do rozmowy z pedagogiem szkolnym, w piątek od godziny 12 w pokoju CZAT z gościem.

Pytania do naszego gościa można przesyłać już dzisiaj - Pytanie na czat z pedagogiem

Mgr Halina Bieroń - Pedagog w Zespole Szkół Ogólnokształcących Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Krakowie, prowadzi zajęcia korekcyjno-kompensacyjne dla dzieci mających specyficzne trudności w nauce, nauczyciel mianowany.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: sprawdzian | arkusz sprawdzianu

Reklama

Reklama

Reklama