Reklama

Sekretarz generalny RE i wiceszef KE przyjadą w kwietniu do Polski

Szef MSZ Witold Waszczykowski w programie "Świat" w TVN24 BiS zapowiedział w piątek wizyty sekretarza generalnego Rady Europy i wiceszefa Komisji Europejskiej w Polsce. Unijni przedstawiciele mają przyjechać do naszego kraju na początku kwietnia.

Szef MSZ w TVN24 BiS zapowiedział, że 4 kwietnia 2016 roku przyjedzie do Polski sekretarz generalny Rady Europy Thorbjoern Jagland.

Dzień po jego wizycie, 5 kwietnia 2016 roku, przybędzie do Polski wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans.

Witold Waszczykowski zapowiedział, że wizyty unijnych przedstawicieli mają dotyczyć Trybunału Konstytucyjnego.

- Będę pytał: po co to drążycie, kiedy myśmy zgodnie z waszymi zalecaniami przyjęli Komisję Wenecką, jej opinię, przekazaliśmy do parlamentu, parlament powołuje komisję, prezes największej partii apeluje do opozycji? To może wy byście przeżyli też jakąś refleksję, żebyśmy mogli sprawę procedować, a nie będziecie nas ciągle rozliczać - mówił w programie szef MSZ.

Reklama

Opinia Komisji Weneckiej

Kilkanaście dni temu Komisja Wenecka wydała opinię ws. zmian w Trybunale Konstytucyjnym.

Zaznaczono w niej , że zarówno poprzedni, jak i obecny polski parlament podjął działania niezgodne z konstytucją. Na konferencji prasowej po ogłoszeniu opinii przewodniczący Komisji Weneckiej powiedział, że partia rządząca i opozycja muszą podjąć dialog.

Apel prezesa PiS

Prezes PiS Jarosław Kaczyński zaapelował w czwartek do opozycji, aby do czasu wizyty papieża Franciszka w Polsce w lipcu, nie podgrzewać sporu politycznego w kraju.

INTERIA.PL/TVN24

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy