Reklama

Posłowie PO: To stawianie się ponad prawem i straszenie sędziów

W opinii posłów Platformy Obywatelskiej Mariusza Witczaka i Krzysztofa Brejzy, Zbigniew Ziobro stawia się ponad prawem. Politycy komentowali list ministra sprawiedliwości do Trybunału Konstytucyjnego oraz jego późniejsze wystąpienie poświęcone tej sprawie.

Minister sprawiedliwości mówił, że jest zaskoczony zamieszaniem wokół pisma, które wysłał do Trybunału Konstytucyjnego. Jak tłumaczył, jako prokurator generalny nie mógł uczestniczyć w posiedzeniu Trybunału, bo oznaczałoby to legitymizowanie łamania prawa.

- Zbigniew Ziobro stawia się ponad prawem, stawia się ponad Trybunałem - komentował Mariusz Witczak. Polityk PO mówił, że podczas konferencji prasowej minister sprawiedliwości z dużą łatwością rozstrzygał o zgodności prawa z ustawą zasadniczą i nie akceptował wyroków Trybunału Konstytucyjnego.

Reklama

- To jest niespotykane w demokratycznych krajach - mówił Mariusz Witczak.

W ocenie Krzysztofa Brejzy, pismo, jakie Zbigniew Ziobro skierował do Trybunału Konstytucyjnego, zawiera groźby. Jak powiedział poseł PO, list kończy się sugestią, że prokurator generalny sprawdzi, czy sędziowie nie łamią prawa. Zdaniem posła Brejzy, to straszenie sędziów konsekwencjami karnymi.

Trybunał Konstytucyjny zajmował się dzisiaj przepisami Kodeksu wyborczego odnoszącymi się do uprawnień komisarzy wyborczych. Była to pierwsza od listopada rozprawa niezwiązana z samym Trybunałem.

Jak oceniasz rządy PiS?

Informacyjna Agencja Radiowa

Reklama

Reklama

Reklama