Reklama

Marek Magierowski o "gorszym sorcie Polaków": Język może się nie podobać, ale analiza trafna

Marek Magierowski, szef Biura Prasowego Kancelarii Prezydenta RP, był gościem programu „Jeden na Jeden” TVN24. Minister odniósł się do sporu wokół Trybunału Konstytucyjnego i wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego o „najgorszym sorcie Polaków”.

Marek Magierowski skomentował wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego słowami: "Nie odbieram źle słów Jarosława Kaczyńskiego. Wszyscy wiemy, jak malowniczego języka używa".

Jego zdaniem, należy skupić się na analizie i interpretacji sytuacji politycznej, jaka wypływa ze słów prezesa PiS, a nie na retoryce.

Szef Biura Prasowego Kancelarii Prezydenta RP dodał, że Jarosław Kaczyński  w swojej wypowiedzi miał na myśli osoby, które "skarżą się na Polskę" w zachodnich mediach i europejskich instytucjach. Dodał również, że oglądając materiały z ostatnich dni na temat Polski, "jest zażenowany tym, jakie głosy się tam pojawiają". Nie miał przy tym na myśli komentarzy ze strony zachodnich dziennikarzy czy ekspertów, ale polskich dziennikarzy i politologów prowadzących - jego zdaniem - "bardzo cyniczną i niesmaczną grę".

Reklama

Magierowski odniósł się także do projektu nowelizacji ustawy o Trybunale Konstytucyjnym autorstwa PiS. Zapewnił, że prezydent uważnie przyjrzy się proponowanym zmianom i odniesie się do projektu, kiedy będzie miał "definitywną formę".

TVN24/INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy