Reklama

Polscy muzułmanie potępiają wtorkowe ataki w Brukseli

W zamachach na lotnisku i stacji metra w stolicy Belgii zginęło 31 osób, a ponad 270 zostało rannych. Liga Muzułmańska RP pisze w oświadczeniu, że wieść o zamachach przyjęła z oburzeniem i smutkiem.

"Jako instytucja reprezentująca środowisko muzułmanów w Polsce stanowczo i bezwzględnie potępiamy wszelkie akty terroru" - czytamy. 

Liga Muzułmańska RP zapewnia też o modlitwie za ofiary i o to, by zapanował pokój, a "ciemna karta historii się zamknęła". Polscy muzułmanie przekazują też wyrazy współczucia poszkodowanym i rodzinom. "Jednoczymy się solidarnie z narodem belgijskim" - piszą. 

Wzywają też do "zaprzestania instrumentalnego wykorzystywania islamu do destabilizacji sytuacji w Europie". 

W Brukseli po zamachach nadal zamknięte jest międzynarodowe lotnisko, a komunikacja miejska działa w ograniczonym stopniu. Otwarto natomiast podziemne tunele. 

Reklama

Informacyjna Agencja Radiowa
Dowiedz się więcej na temat: Bruksela

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy