Reklama

Najwyższy stopień alertu w Kwaterze Głównej NATO w Brukseli

W specjalnym oświadczeniu przesłanym do naszej redakcji Sekretarz Generalny NATO Jens Stoltenberg surowo potępił przeprowadzone w Belgii ataki. Jeden z oficjeli NATO w rozmowie z Interią poinformował także, że w Kwaterze Głównej NATO wprowadzono najwyższy stopień alertu zagrożenia atakiem terrorystycznym. - Dowództwo NATO zdecydowało o podniesieniu alertu natychmiast po eksplozji na lotnisku w Brukseli - dodał.

- Jestem głęboko zasmucony atakami, jakie miały miejsce w Brukseli tego ranka. Wysoka liczba ofiar śmiertelnych to wielka tragedia. Moje myśli są z tymi, którzy stracili swoich bliskich, z tymi, którzy zostali ranni i ze wszystkimi obywatelami Belgii - głosi oświadczenie Jensa Stoltenberga. - Wszyscy stoimy z naszym sojusznikiem, Belgią, ramię w ramię w tym czarnym dniu - dodaje szef NATO. 

Sekretarz Generalny NATO nazwał atak "tchórzowskim". 

- To atak na nasze wartości i na nasze otwarte społeczeństwo. Terroryzm nie pokona demokracji i nie odbierze nam naszych wolności - podsumował Stoltenberg. 

Jak dodaje oficjel NATO w rozmowie z Interią, sekretarz "uważnie monitoruje sytuację". 

Reklama

"Podjęliśmy również decyzję, aby zwiększyć poziom alertu w Kwaterze Głównej NATO, zgodnie z decyzją rządu belgijskiego, który podniósł poziom alertu krajowego".

Pytaliśmy przedstawiciela NATO także o to, czy istnieją jakiekolwiek obawy co do tego, że podczas szczytu NATO, który odbędzie się w lipcu w Warszawie, może dojść do jakiegokolwiek ataku terrorystycznego. Nie otrzymaliśmy jednak odpowiedzi na to pytanie.  

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy