Reklama

Gen. Roman Polko: Brak profesjonalizmu belgijskich służb

Działania antyterrorystyczne prowadzone w Brukseli i w Paryżu mają charakter propagandowy - uważa generał Roman Polko. Jego zdaniem służby nie powinny nagłaśniać prowadzonych operacji.

W rozmowie z IAR Roman Polko wskazał na brak profesjonalizmu belgijskich służb specjalnych. Zwraca uwagę, że jeden z zamachowców, który był zaangażowany we wtorkowe zamachy, został wcześniej wypuszczony na wolność, nie poddany nadzorowi, mimo ostrzeżeń strony tureckiej.

Generał Roman Polko dodaje, że prowadzone obecnie działania nie powinny być nagłaśniane. Tymczasem mamy do czynienia z relacją na bieżąco, co się dzieje. Może to być podyktowane chęcią poprawy własnej reputacji belgijskich służb.
W brukselskiej dzielnicy Schaerbeek odbyła się w piątek kolejna akcja antyterrorystyczna. Zatrzymano jedną osobę, która została lekko ranna.

Reklama

Planował kolejne ataki we Francji

Schaerbeek to dzielnica, w której wyprodukowano bomby wykorzystane w we wtorkowych zamachach, w których zginęło 31 osób. Dzisiejsza akcja policji ma jednak związek z wczorajszym zatrzymaniem w Argenteuil pod Paryżem mężczyzny, który miał przy sobie niewielką ilość substancji wybuchowych.

Francuskie MSW poinformowało, że planował on przeprowadzenie kolejnych ataków terrorystycznych we Francji. 34-letni Reda Kriket był najprawdopodobniej członkiem siatki terrorystów, która przeprowadziła ataki w Paryżu w listopadzie ubiegłego roku.

Informacyjna Agencja Radiowa

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy