Reklama

Para prezydencka rozmawiała z minister edukacji

Prezydent Andrzej Duda i pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda rozmawiali z minister edukacji Anną Zalewską - poinformowała w piątek na Twitterze Kancelaria Prezydenta.

Senat do godz. 3.00 nad ranem w piątek debatował nad reformą oświatową. Po przerwie, w piątek rano minister edukacji odpowiadała na głosy senatorów, które padły w debacie nad reformą. Przekonywała, że polska szkoła po reformie będzie szkołą XXI wieku: wzmacniającą wychowanie, innowacyjną, przywracającą wolność nauczania, jednozmianową, z mniejszymi oddziałami.

Przeciwko reformie jest m.in. Związek Nauczycielstwa Polskiego. Wiceprezes ZNP Krzysztof Baszczyński zarzucał w czwartek, że reforma zniszczy 17 lat dorobku polskiej edukacji i jedyne, co pozostaje to apel do prezydenta, by ustawy nie podpisywał.

Reklama

Senat za reformą oświaty bez poprawek

Ustawy reformujące system szkolny w Polsce zostały przyjęte przez Senat bez poprawek. Jeśli pod ustawami podpis złoży prezydent, w Polsce rozpocznie się wygaszanie gimnazjów. Przywrócone zostaną 8-letnie szkoły podstawowe, 4-letnie licea i 5-letnie technika, a w miejsce szkół zawodowych powstaną dwustopniowe szkoły branżowe. 

Zmiany rozpoczną się od roku szkolnego 2017/2018.

Za przyjęciem bez poprawek ustawy Prawo oświatowe - o co wnosiły senackie komisje - głosowało 59 senatorów, 32 było przeciw, nikt nie wstrzymał się od głosu. Wcześniej w głosowaniu przepadł wniosek PO o odrzucenie ustawy.

Za przyjęciem bez poprawek przepisów wprowadzających Prawo oświatowe - zgodnie z rekomendacjami komisji - zagłosowało 54 senatorów, 29 było przeciw, nikt nie wstrzymał się od głosu. Również w tym wypadku PO wnosiła o odrzucenie ustawy w całości.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy