Reklama

Referendum ws. Jednomandatowych Okręgów Wyborczych

Elżbieta Witek o Pawle Kukizie

- Szanuję poglądy pana Pawła Kukiza. On ma za sobą potężny elektorat, co pokazały wybory prezydenckie. W związku z tym z uwagą słucham tego, co ma do powiedzenia - podkreśliła nowa rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości Elżbieta Witek.

Rzeczniczka PiS odniosła się także do sztandarowego projektu Pawła Kukiza, jakim są jednomandatowe okręgi wyborcze.  - To jest jego pomysł i zobaczymy, jak wypadnie referendum - podkreśliła. Jednocześnie zaznaczyła, że dopiero po zakończeniu głosowania w tej sprawie będzie można określić, jakie kroki należy podjąć w przyszłości.

Przypomnijmy, że referendum w sprawie jednomandatowych okręgów wyborczych ma się odbyć 6 września. Poza JOW-ami Polacy wypowiedzą się jeszcze w kwestii finansowania partii politycznych oraz zasady dotyczącej prawa podatkowego.

Reklama

O udział w referendum zaapelował do Polaków prezydent Bronisław Komorowski. Wezwał też siły polityczne, by zachęcały obywateli do wyrażenia w nim swej opinii, a nie liczyły na to, że referendum będzie nieważne z powodu zbyt niskiej frekwencji.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy