Reklama

Złotowski rezygnuje z kandydowania na przewodniczącego PE

Kosma Złotowski nie będzie ubiegał się o stanowisko przewodniczącego Parlamentu Europejskiego. "Przewodniczący delegacji narodowych EKR uznali, że w interesie grupy będzie wycofanie naszego kandydata" - poinformowała europosłanka PiS Beata Mazurek.

Kandydat Grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów europoseł Kosma Złotowski (PiS) postanowił zrezygnować z ubiegania się o stanowisko przewodniczącego Parlamentu Europejskiego - przekazał na sesji we wtorek wiceszef PE Pedro Silva Pereira.

"Pozostałe grupy polityczne zobowiązały się do poparcia kandydatów EKR, którzy ubiegają się o stanowiska wiceszefa PE i kwestora" - przekazało PAP źródło w EKR. 

O rezygnacji Złotowskiego poinformowała na Twitterze również europosłanka PiS Beata Mazurek. "W konsekwencji toczonych wczoraj wieczorem negocjacji przewodniczący delegacji narodowych EKR uznali, że w interesie grupy będzie wycofanie naszego kandydata" - napisała.

Reklama

Nowy przewodniczący PE ma zostać wybrany o godz. 11. Parlament podejmie decyzję w głosowaniu na odległość. Wybór odbywa się po śmierci Davida Sassolego, który był przewodniczącym do 11 stycznia. Śmierć parlamentarzysty nie jest jednak bezpośrednią przyczyną wyborów, ponieważ kadencja Sassolego miała się wkrótce zakończyć.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Kosma Złotowski | Parlament Europejski

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy