Reklama

Wiceprzewodniczący KE Margaritis Schinas: Jesteśmy świadkami końca władzy Putina

Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Margaritis Schinas stwierdził, że koniec Władimira Putina jest bliski. Dodał, że wojna w Ukrainie zmianiła Europę i zjednoczyła Unię. Schinas powiedział, że jest optymistą i wierzy, że Rosja będzie demokratyczna.

- Jesteśmy świadkami końca władzy rosyjskiego prezydenta - stwierdził wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Margaritis Schinas. W ocenie polityka, który udzielił wywiadu holenderskiemu dziennikowi "De Volkskrant", atak Rosji na Ukrainę zbliżył Europejczyków.

- Inwazja na Ukrainę obnażyła nasze słabości: zależność od rosyjskich paliw kopalnych a także niezdolność do samoobrony - twierdzi grecki komisarz. Dodaje jednak, że sytuacja się zmienia, a Unia Europejska płaci za broń dla zaatakowanej Ukrainy.

CZYTAJ WIĘCEJ: Syn brytyjskiej posłanki walczy w Ukrainie. "Walki były gorsze niż wszystkie inne"

Reklama

Schinas zauważa, że niezależnie od wyniku wojny system stworzony przez Putina nie przetrwa. - Jestem optymistą i wierzę, że powstanie prawdziwa demokracja w Rosji, bo jest to gwarancją bezpieczeństwa dla Europy - zaznacza wiceprzewodniczący KE.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Wojna w Ukrainie 2022 | Władimir Putin

Reklama

Reklama

Reklama