Reklama

Unia Europejska "strefą wolności LGBTIQ"? Komisja Europejska popiera inicjatywę

Komisarz Unii Europejskiej ds. równości Helena Dalli przekazała, że Komisja Europejska popiera inicjatywę Parlamentu Europejskiego, by obwołać UE "strefą wolności LGBTIQ". - Zróbcie UE strefą wolną dla zdrowego rozsądku - powiedział natomiast polski eurodeputowany Ryszard Legutko (PiS).

- Komisja Europejska popiera inicjatywę PE, by obwołać UE strefa wolności LGBTIQ - powiedziała Dalli podczas debaty nad projektem rezolucji w sprawie ogłoszenia Unii Europejskiej "strefą wolności LGBTIQ".

Zdaniem komisarz "w tej chwili część obywateli Unii Europejskiej nie ma możliwości korzystania w pełni ze swoich swobód".

- W niektórych państwach osoby LGBTIQ są atakowane w coraz większym stopniu przez przywódców politycznych, religijnych i inne osoby publiczne. Osoby LGBTIQ stały się kozłami ofiarnymi, przedstawia się je jako zagrożenie dla dzieci - podkreśliła.

Reklama

Ryszard Legutko: Uspokójcie się ideologicznie. Dajcie ludziom żyć

- Kraje Europy Zachodniej prześcigają się w akcjach ideologicznych. Już od żłobka karmicie niemowlaki genderami i płynnością płci. Oficerowie ideologiczni nie wychodzą ze szkół, mediów i korporacji. Utrudniacie badania naukowe, wprowadzacie cenzurę na te tematy. Zatruwacie język i umysły polityczną poprawnością i co z tego macie? Efekt odwrotny od zamierzonego - mówi polski eurodeputowany profesor Ryszard Legutko (PiS) podczas debaty nad projektem rezolucji w sprawie ogłoszenia Unii Europejskiej "strefą wolności LGBTIQ".

Polityk przytoczył statystyki dotyczące ataków na osoby homoseksualne w 2019 roku. W Holandii było ich 574, RFN - 248, w Belgii - 163. Z kolei na Litwie - 2, a w Polsce - 16.

- Może powinniście tutaj mówić o Niemczech i o Belgii, a nie o Polsce i innych krajach Europy Wschodniej? Uspokójcie się ideologicznie. Dajcie ludziom żyć. Nie róbcie rewolucji. Zróbcie Unię strefą wolną dla zdrowego rozsądku. Ja wiem, że to trudne, ale mimo wszystko polecam. A przynajmniej nie mówcie nieprawdy. Bo jak twierdzicie, że taki kraj jak Polska, to jest kraj wrogi dla osób homoseksualnych, że u nas są "strefy wolne od LGBT", to mówicie nieprawdę. A mówienie nieprawdy to jest wstyd. Jeżeli rozumiecie jeszcze, co to słowo znaczy - oświadczył europoseł PiS.

Polska na celowniku

- Jesteśmy tutaj, aby powiedzieć wszystkim ludziom LGBTQI, że jesteśmy z nimi, że to jest też ich Europa, że w tej Europie mogą być kimkolwiek chcą być i że PE będzie bronił tego prawa - powiedziała natomiast Roberta Metsola w imieniu frakcji Europejskiej Partii Ludowej (EPL).

Liderka socjalistów, Hiszpanka Iratxe Garcia Perez przekonywała, że strach, przemoc i dyskryminacja to rzeczywistość, z którą na co dzień styka się wiele osób LGBTQI w wielu częściach świata. - Wciąż mamy 70 krajów, które kryminalizują relacje między osobami tej samej płci. W UE strefy wolne od ideologii LGBTQI, wspierane przez skrajna polską prawicę, przypominają nam o barbarzyństwach przeszłości - powiedziała.

- Przed kilkoma laty w niektórych gminach w Polsce ogłoszono strefy wolne od ideologii LGBTQI. Proszę sobie wyobrazić życie osób LGBTQI w tych gminach, proszę sobie wyobrazić życie młodego nastolatka, który odkrywa swoją tożsamość płciową w takiej gminie - mówił w imieniu Odnowić Europę europoseł Pierre Karleskind. Dodał, że rezolucja w tej sprawie, to "przesłanie wobec rządu polskiego, że UE nie będzie tolerować tego podejścia".

Nie czekaj do ostatniej chwili, pobierz za darmo program PIT 2020 lub rozlicz się online już teraz!

PAP

Reklama

Reklama

Reklama