Reklama

Spotkanie członków Rady Europejskiej: Pełna jedność UE i NATO

Unia Europejska jest gotowa do przedstawienia mocnego pakietu sankcji, gdy tylko zajdzie taka potrzeba - powiedział w czwartek szef unijnej dyplomacji Josep Borrell. "Pełna jedność UE i NATO. Wsparcie dla Ukrainy. Stanowczo i mocno w obronie naszych wartości" - napisał na Twitterze szef RE Charles Michel. W Brukseli zakończyło się nieformalne spotkanie członków Rady Europejskiej na temat Rosji i Ukrainy.

"Pełna jedność UE i NATO. Wsparcie dla Ukrainy. Stanowczo i mocno w obronie naszych wartości" - napisał na Twitterze szef RE Charles Michel po nieformalnym spotkaniu członków Rady Europejskiej w sprawie Rosji i Ukrainy.


- Przygotowaliśmy już pełny pakiet sankcji (...) Mamy przygotowany bardzo trudny pakiet i jestem gotów przedstawić ten pakiet tak szybko, jak to konieczne - powiedział Josep Borrell dziennikarzom po przybyciu na szczyt z przywódcami UE i Afryki.

Szefowie państw i rządów UE spotkali się w Brukseli, by rozmawiać o sytuacji bezpieczeństwa na granicy między Ukrainą i Rosją. Rozmowy zaplanowano przed dwudniowym szczytem przywódców UE i Unii Afrykańskiej.

Reklama

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy