Reklama

Bartosz​ Kownacki do samorządowców: Chcecie sprzedać Polskę za parę srebrników

- Za parę srebrników chcecie sprzedać Polskę - powiedział Bartosz Kownacki, poseł PiS, w programie "Debata Tygodnia" Polsat News. Oceniał, że samorządowcy, pisząc list do władz UE, chcą "ominąć państwo i dogadać się dla korzyści politycznej i kasy".

- To obejście struktur państwa, nie ważne kto jest premierem - mówił poseł PiS w Polsat News. List samorządowców przyrównał do zachowania księcia Bogusława Radziwiłła, "który dla swojego księstewka na Litwie był w stanie spalić i sprzedać Polskę Szwedom".

Kownacki oceniał, że takie posunięcia władz samorządowych to obejście struktur państwowych na rzecz własnej korzyści. - Chcecie ominąć państwo i dogadać się dla własnej korzyści politycznej i kasy - podkreślał. Dodał, że "historia was osądzi". 

Reklama

- To są warchoły trzeciej Rzeczpospolitej, którzy zdradzaj interesy polski i tak ich oceni historia - podsumował. - Pan prezydent Trzaskowski działa wbrew interesom Polski - dodał.

Strategia "samobójcza"

Podczas piątkowej konferencji prezydent Rafał Trzaskowski podkreślił, że samorządy nie zgadzają się na politykę wetowania przez rząd Polski budżetu UE. - My, samorządowcy dobrze wiemy, co znaczyłoby odcięcie nas od funduszy europejskich, odcięcie naszych obywateli, brak inwestycji, dzięki którym Polska się zmieniła nie do poznania" - powiedział Trzaskowski.

Jak zaznaczył, w jego opinii strategia, którą dzisiaj proponuje rząd, to strategia "całkowicie samobójcza", bo to nie tylko blokowanie budżetu, z którego "małe ojczyzny mogą się wspierać" i mogą się dzięki niemu rozwijać, ale również zablokowanie olbrzymiego programu odbudowy, który opiera na ponad bilion euro.

Polsat News

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy