Reklama

Nowy trop w sprawie zabójstwa Pawła Adamowicz. "Czekam na informacje o śmierci"

"Ja cierpliwie czekam na informacje o śmierci, która będzie na pierwszej stronie każdej gazety..." - taki komentarz ukazał się 31 grudnia 2018 roku pod artykułem dotyczącym śmierci gangstera Artura W. Jak podaje "Gazeta Wyborcza", jego autor może mieć związek z zabójstwem Pawła Adamowicza. Sprawą zajęła się prokuratura.

Niepokojący komentarz został zamieszczony w serwisie trojmiasto.pl kilkanaście dni przed śmiercią byłego prezydenta Gdańska. 

Pełnomocnik rodziny Adamowiczów, mec. Jerzy Glanc w czerwcu zawnioskował do prokuratury, aby sprawdziła, czy wpis w jakikolwiek sposób może wiązać się z wydarzeniami z 13 stycznia. 

Podczas finału WOŚP Paweł Adamowicz został śmiertelnie raniony nożem przez Stefana W. 

Napastnik przebywał na wolności, kiedy komentarz ukazał się w sieci. Po tym, jak wyszedł z więzienia, gdzie odsiadywał wyrok pozbawienia wolności na 5,5 roku za napad z atrapą broni na placówki bankowe, jego matka ostrzegła policję, że mężczyzna może być niebezpieczny. 

Gdańska prokuratura bada, czy ktoś wiedział o planach Stefana W. Policja dotarła do osoby, z której adresu IP opublikowano wpis. Nie jest to jednak autor wpisu. 

Reklama

- Na tę chwilę nie ustalono, aby zamieszczenie wpisu miało jakikolwiek związek z postępowaniem dotyczącym zabójstwa Pawła Adamowicza, ani w ogóle z samym podejrzanym - w rozmowie z "GW" mówi prok. Grażyna Wawryniuk, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy