Reklama

Opublikowano film z nożownikiem z Surgutu przysięgającym na wierność IS

Monitorujący strony dżihadystów ośrodek SITE podaje, że związany z Państwem Islamskim (IS) portal Furat opublikował film rzekomo przedstawiający nożownika, który w sobotę ranił siedem osób w Surgucie na Syberii.

Na nagraniu mężczyzna przysięga na wierność przywódcy IS Abu Bakr al-Bagdadiemu. SITE Intelligence Group powiadomił o publikacji materiału w poniedziałek.

Na nagraniu obok mężczyzny widać flagę Państwa Islamskiego i siekierę. Twarz bojownika, przedstawionego jako Masa’ud al-Surghuti, jest zasłoniona kominiarką.

Jak podają rosyjskie media, na nagraniu wideo bojownik wzywa muzułmanów do organizowania ataków na niewiernych z pomocą "noży i śrubokrętów".

W sobotę 19-latek ranił nożem siedem osób w centrum liczącego 330 tys. mieszkańców Surgutu na Syberii. Napastnik został zastrzelony przez policję. Odpowiedzialność za atak wzięło na siebie Państwo Islamskie.

Reklama

Władze Rosji nie uznają jednak incydentu za atak terrorystyczny. W sprawie prowadzone jest dochodzenie. Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej podał, że sprawdzana jest informacja o możliwych zaburzeniach psychicznych u sprawcy.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy