Reklama

Madryt: Policja szuka kałasznikowa dżihadystów

Madrycka policja szuka karabinu kałasznikowa, którego właścicielami mają być dwaj aresztowani w święta dżihadyści. W internecie zlokalizowano zdjęcia i filmy, na których pozują z karabinem w ręku. Mężczyźni zostali dzisiaj przewiezieni do więzienia.

Aresztowani dżihadyści mają hiszpańskie obywatelstwo, ale obaj urodzili się w Afryce. Zdaniem policji, przeszli szybki proces radykalizacji. W internecie natrafiono na zdjęcia i filmy, których tłem jest flaga samozwańczego Państwa Islamskiego. Niemal na wszystkich trzymają w rekach karabin i maczetę, których teraz poszukuje policja.

Powiązania z zamachami w Paryżu i Brukseli

Podczas rozmowy z dziennikarzami minister spraw wewnętrznych Juan Ignacio Zoido poinformował, że u aresztowanych znaleziono naboje mające ten sam kaliber, jakiego użyto w zamachach w Paryżu i Brukseli. "Nawet jeśli zamierzali ich użyć, to tego nie zrobią, bo zostali zatrzymani i przewiezieni do więzienia" - uspakajał minister.

Reklama

Wzmocnione środki bezpieczeństwa

W Madrycie podwojono środki bezpieczeństwa. W nadchodzącą noc sylwestrową policja będzie strzegła najbardziej uczęszczanych miejsc, a pragnący przywitać Nowy Rok na centralnym placu miasta, zostaną poddani kontroli.

Informacyjna Agencja Radiowa

Reklama

Reklama

Reklama