Reklama

​Ławrow: Rosyjskie lotnictwo atakuje tylko IS

Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow oświadczył w czwartek, że rosyjskie lotnictwo w Syrii dokonuje jedynie "ograniczonych ataków" i są one wymierzone w cele tzw. Państwa Islamskiego (IS). Ławrow spotkał się w Limie z sekretarzem stanu USA Johnem Kerrym.

Ławrow powiedział dziennikarzom w stolicy Peru, Limie, gdzie przybył na szczyt państw Wspólnoty Gospodarczej Azji i Pacyfiku (APEC), że lotnictwo rosyjskie i syryjskie dokonuje wspólnych operacji, które mają zapobiec przedostawaniu się bojowników IS z Iraku do Syrii.

Dodał, że dżihadyści uciekają przed ofensywą wojsk irackich na Mosul i usiłują przedostać się do sąsiedniej Syrii.

Szef rosyjskiej dyplomacji wypowiadał się po prywatnym spotkaniu w Limie z sekretarzem stanu USA Johnem Kerrym. Kerry powiedział po spotkaniu, że rozmawiano o "każdym aspekcie" sytuacji w syryjskim mieście Aleppo.

Reklama

Aleppo, którego wschodnia część jest opanowana przez ugrupowania rebeliantów, jest od wielu tygodni atakowane przez rosyjskie i syryjskie lotnictwo. W ostatnich dniach naloty nasiliły się i przybrały charakter ofensywy. Doprowadziło to do katastrofy humanitarnej i hekatomby mieszkańców miasta.

Według organizacji humanitarnych tylko w czwartek w nalotach zginęło ponad 20 mieszkańców Aleppo.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy