Reklama

Katalonia: Od rana trwa akcja przeciwko islamistom

W Katalonii trwa akcja przeciwko dżihadystom. Zatrzymano 11 osób, które są podejrzane o działalność terrorystyczną na rzecz Państwa Islamskiego.

W akcji bierze udział 360 policjantów. MSW podejrzewa, że zatrzymani chcieli dokonać zamachu terrorystycznego w Katalonii.

Od rana trwają rewizje w domach i lokalach w pięciu katalońskich miastach, między innymi Barcelonie i Terrassie. Trwają poszukiwania materiałów wybuchowych w dzielnicach zamieszkałych przez muzułmanów.

Policja podejrzewa, że wszyscy zatrzymani współtworzą grupę terrorystyczną zajmującą się nie tylko agitacją i werbunkiem na rzecz Państwa Islamskiego, ale też gotowością do przeprowadzenia zamachu. Na ich ślad natrafiono przed rokiem, kiedy to na granicy bułgarsko-tureckiej aresztowano trzech mieszkańców Katalonii, którzy usiłowali przedostać się do Syrii.

Reklama

Jest to czwarta akcja przeciwko dżihadystom w Katalonii w ciągu niespełna półtora miesiąca. Od początku roku, w całym kraju aresztowano 30 terrorystów.

W Hiszpanii mieszka prawie 2 miliony muzułmanów. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych ostrzega, że coraz częściej się radykalizują.

Informacyjna Agencja Radiowa
Dowiedz się więcej na temat: Państwo Islamskie | Katalonia | islamiści

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy