Reklama

Dożywocie dla islamistów, którzy chcieli wykoleić pociąg

Dwaj mężczyźni, którzy planowali wykolejenie pociągu pasażerskiego w Kanadzie, korzystając ze wsparcia Al-Kaidy, zostali w środę w Toronto skazani na kary dożywotniego więzienia.

W przypadku jednego ze skazanych, obywatela Tunezji Chiheba Esseghaiera są to dwie równoczesne kary dożywocia i jeszcze 18 lat pozbawienia wolności. Drugi ze skazanych, Palestyńczyk Raed Jaser urodził się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, ale nie ma obywatelstwa tego kraju. Miał prawo stałego pobytu w Kanadzie. Został skazany na dożywocie i dodatkowo na 13 lat więzienia.

Mężczyźni planowali wykolejenie pociągu pasażerskiego na trasie Nowy Jork - Toronto, chcąc tym aktem terroru zmusić Stany Zjednoczone i Kanadę do wycofania wojsk z krajów muzułmańskich.

Reklama

Reuters pisze, że ważną rolę w procesie odegrał materiał dowodowy zebrany przez działającego pod przykryciem agenta FBI, który zaprzyjaźnił się z obu mężczyznami i nagrywał rozmowy na temat planów wykolejenia pociągu i innych działań, takich jak zamachy na przywódców politycznych.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy