Reklama

​Punkty szczepień, mapa punktów szczepień - co to jest i gdzie szukać?

Gdzie można się zaszczepić na koronawirusa? To pytanie stawia sobie wiele osób. Już w najbliższym czasie rozpoczną się szczepienia osób spoza grupy "zero", dlatego informacja gdzie szukać punktów szczepień jest tak istotna.

Obecnie trwa szczepienie osób znajdujących się w grupie "zero", czyli najbardziej narażonych na zachorowanie. Wkrótce jednak ze szczepienia będą mogli skorzystać również seniorzy. 

Część z nas zastanawia się, czy będzie to możliwe w okolicy miejsca naszego zamieszkania. Dlatego Ministerstwo Zdrowia opublikowało listę placówek, które umożliwiają przyjęcie szczepionki. By sprawdzić, gdzie możemy się zaszczepić, wystarczy odwiedzić stronę rządową, na której znajduje się mapa punktów szczepień.

Gdzie znajdują się punkty szczepień?

Punkty szczepień powstały w placówkach podstawowej opieki zdrowotnej, centrach szczepiennych w szpitalach rezerwowych, innych stacjonarnych placówkach medycznych oraz mobilnych zespołach szczepiących. Ich listę, a także mapę punktów szczepień znajdziemy na stronie Serwisu Rzeczpospolitej Polskiej

Reklama

Odwiedzający witrynę mogą skorzystać z mapy województw i przejrzeć wszystkie dostępne lokalizacje lub odnaleźć punkty utworzone w naszej miejscowości. Można również skorzystać z filtrów i wyszukać konkretny punkt po nazwie podmiotu.  

Ładowanie...
Ładowanie...
INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy