Reklama

Noszenie maseczki w lesie jest obowiązkowe? Odpowiadamy

Od 20 kwietnia będzie można swobodnie wchodzić do lasów i parków. Czy w takich miejscach obowiązuje nakaz zakrywania nosa i ust? "W lesie nie ma obowiązku korzystania z maseczki" - informuje Ministerstwo Środowiska.

W ramach cyklu "Odpowiada mi Interia" zebraliśmy dla naszych czytelników odpowiedzi na pytania dotyczące epidemii koronawirusa. To jest artykuł z cyklu, w którym wyjaśniamy najważniejsze dla Was kwestie. Jeśli macie pytania związane z koronawirusem, na które szukacie rzetelnych odpowiedzi, piszcie do nas.

Czy noszenie maseczki w lesie i parku jest obowiązkowe?

"Decyzja o wytycznych dla osób poruszających się po lesie lub parku została podjęta po rekomendacji ministra środowiska Michała Wosia" - podkreślono w komunikacie. 

Reklama

Resort środowiska przekazał wytyczne dyrektorom parków narodowych, by "także one były dostępne dla odwiedzających". "Dyrektorzy mogą w ramach lokalnego rozpoznania zamknąć określony rejon lub szlak, jednak nie cały park. Pracownicy i straże parków będą informować odwiedzających o wszystkich wyłączeniach" - czytamy.

"Pamiętajmy, że nadal obowiązuje zakaz grupowania się i trzeba zachowywać bezpieczny odstęp. Dla bezpieczeństwa w miejscach, gdzie może pojawiać się więcej osób, został zachowany obowiązek zasłaniania twarzy. Na parkingu nosimy więc maseczkę, ale w lesie już tego obowiązku nie ma" - powiedział Woś, cytowany w komunikacie.

Resort podkreśla jednocześnie, że decyzją Rady Ministrów niedostępna pozostaje mała infrastruktura leśna: urządzenia przeznaczone do zabawy dzieci, wiaty i miejsca biwakowania.

Ministerstwo środowiska zaapelowało także, by względu na panującą suszę zachować szczególną ostrożność.

Chcesz wiedzieć więcej na temat pandemii koronawirusa? Sprawdź statystyki:

Polska na tle świata

Sytuacja w poszczególnych krajach

Wskaźniki w przeliczeniu na milion mieszkańców


INTERIA.PL/PAP

Reklama

Reklama

Reklama