Reklama

​Harmonogram i terminy szczepień na koronawirusa

Pierwsze szczepionki zostały w Polsce podane 27 grudnia. Rząd zdecydował o podzieleniu społeczeństwa na grupy, które mają decydować o kolejności podawania szczepień, przesuwając na początek osoby najbardziej narażone oraz medyków. Jaki jest harmonogram szczepień? Jakie terminy szczepień obowiązują dla poszczególnych grup?

Narodowy program szczepień przeciw COVID-19 wystartował 27 grudnia. W pierwszej kolejności objął grupę zero, czyli pracowników służby zdrowia, najbardziej narażonych na zarażenie koronawirusem. 

Kolejny etap szczepień - następnej grupy - rozpocznie się 25 stycznia. Będą to osoby powyżej 60. roku życia, służby mundurowe i nauczyciele. W tej grupie pierwszeństwo należy do osób najstarszych, czynnych zawodowo oraz w trakcie leczenia, wymagającego częstych wizyt u lekarza.  

Kiedy szczepienia osób z kolejnej grupy?

Na wcześniejsze zaszczepienia liczyć będą też mogły osoby po 60. roku życia, u których stwierdzono choroby współistniejące, zwiększające ryzyko ciężkiego przebiegu COVID-19. W dniach 18-22 stycznia odbędzie się też szczepienie pensjonariuszy domów opieki społecznej.

Reklama

Szczegóły dotyczące szczepień osób z grup drugiej i trzeciej na razie nie są znane. Jak podaje resort zdrowia - wszystko zależy od przebiegu szczepień osób z grupy pierwszej.

Ładowanie...
Ładowanie...
INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama