Reklama

Nowy rząd PiS

Beata Szydło czeka na pytania internautów

Szefowa rządu Beata Szydło poinformowała, że w piątek o godz. 18 "na żywo" opowie internautom o planach na pierwsze 100 dni rządu. Zaprosiła do zadawania jej pytań.

"Jesteśmy po expose w Sejmie RP. Wprowadzamy nowe standardy komunikacji z Polakami. Najwyższy czas na spotkanie z internautami" - napisała Szydło w czwartek wieczorem na swoim profilu na Facebooku.

"Jutro o godz. 18 na żywo opowiem o planach na pierwsze 100 dni rządu. Zapraszam do zadawania pytań w tym temacie w komentarzach pod grafiką" - napisała.

W wygłoszonym w środę w Sejmie expose Szydło mówiła, że celem jej rządu będzie rozwój kraju i służba Polakom, także tym gorzej sytuowanym. "Zdecydowanie odrzucamy tezę, która ciąży nad nami od 25 lat, że w sprawach odnoszących się do interesów społeczeństwa, szczególnie jego gorzej materialnie sytuowanej części, nic nie da się zrobić. Da się!" - mówiła.

Reklama

Zapowiedziała, że zmiana będzie polegać na tym, aby jak najwięcej Polaków mogło korzystać z owoców rozwoju. "Dotyczy to całości spraw, którymi się zajmiemy, ale w pierwszym rzędzie tego, co może i powinno być zrobione szybko" - zaznaczyła.

Spośród spraw przeznaczonych do realizacji w ciągu pierwszych 100 dni nowego rządu Szydło wymieniła: wprowadzenie dodatku 500 zł na dziecko, "począwszy od drugiego, a w rodzinach o mniejszych dochodach, od pierwszego dziecka", obniżenie wieku emerytalnego do 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn, podniesienie do 8 tys. zł kwoty wolnej od podatku, wprowadzenie bezpłatnych leków dla seniorów od 75. roku życia, podwyższenie minimalnej stawki za godzinę pracy do 12 zł oraz projekty dotyczące ubezpieczeń rolniczych oraz ochrony polskiej ziemi przed niekontrolowanym wykupem.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama