Reklama

Papież Franciszek przypomina o prześladowanych chrześcijanach

Papież Franciszek przypomniał w niedzielę wiernym o losie prześladowanych na świecie chrześcijan. Oddał hołd pierwszemu błogosławionemu z RPA - nauczycielowi Benedyktowi Samuelowi Daswie, zamordowanemu w 1990 r., uznanemu za męczennika.

Podczas spotkania na południowej modlitwie Anioł Pański Franciszek mówił o niedzielnej beatyfikacji Daswy, która odbyła się w prowincji Limpopo w RPA. Ten świecki nauczyciel, a potem dyrektor szkoły podstawowej sprzeciwiał się pogańskim obrzędom i odmówił wyrzeczenia się wiary katolickiej.

Nie zgodził się na opłacenie czarownika, którego starszyzna wezwała, by odnalazł winnego gwałtownych burz i piorunów. Tłumaczył, że nie pozwala mu na to wiara katolicka. Wkrótce potem został brutalnie zamordowany podczas zasadzki, zastawionej przez miejscową bandę.

Reklama

Papież powiedział wiernym, że Samuel Benedict Daswa został zamordowany za wierność wobec Ewangelii. "W swoim życiu okazywał zawsze wielką spójność zajmując odważnie chrześcijańską postawę i odrzucając zwyczaje doczesne i pogańskie" - dodał Franciszek.

“Jego świadectwo dołącza do świadectwa tylu naszych braci i sióstr, młodzieży, starszych ludzi, dzieci - prześladowanych, wypędzanych, zabijanych za to, że wyznają Jezusa Chrystusa" - podkreślił papież zwracając się do tysięcy wiernych zebranych na placu Świętego Piotra.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy