Reklama

Matura 2021. Matematyka poziom podstawowy. Arkusz CKE i odpowiedzi

Matematyka na poziomie podstawowym - z tego przedmiotu maturzyści zdawali egzamin 5 maja. Mamy arkusz, który opublikowała Centralna Komisja Egzaminacyjna i nieoficjalne odpowiedzi zaproponowane przez naszych ekspertów. Sugerowane rozwiązania i arkusz znajdziecie poniżej.


Po zakończonym egzaminie dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik powiedział, że egzamin przebiegł spokojnie.

Matura 2021: Arkusz CKE

Tuż po godzinie 14.00 CKE opublikowała arkusz z egzaminu z matematyki.

Można go zobaczyć TUTAJ: MATURA 2021. MATEMATYKA, POZIOM PODSTAWOWY. ARKUSZ CKE

Arkusz zawiera 35 zadań. 28 miało charakter zadań zamkniętych, w których uczniowie mieli do wyboru jedną z czterech odpowiedzi. Siedem zadań było otwartych - maturzyści sami musieli znaleźć odpowiedź i zapisać, jak do niej doszli.

Reklama

Uczniowie mogli posiłkować się zestawem wzorów matematycznych oraz prostym kalkulatorem.

Co było na maturze z matematyki?

W ramach zadań zamkniętych zdający musieli się wykazać umiejętnością wykonywania działań na liczbach rzeczywistych, np. wykonywać działania na potęgach, logarytmach, wykonywać obliczenia procentowe. 

Zadania wymagały znajomości: pojęcia funkcji liniowej i umiejętności korzystania z ich własności, a także znajomości własności funkcji kwadratowej oraz figur geometrycznych.
Były także zadania z własności ciągów: arytmetycznego i geometrycznego.

Zadania otwarte

Część z zadaniami otwartymi zaczęła się od nierówności kwadratowej. Jedno z zagadnień dotyczyło natomiast rachunku prawdopodobieństwa.

Najwięcej punktów - aż pięć - można było otrzymać za zadanie z geometrii analitycznej.

Matematyka, poziom podstawowy: Nieoficjalne odpowiedzi

Nieoficjalne rozwiązania z matematyki na poziomie podstawowym przygotowali dla was nasi eksperci. Pamiętajcie strona nie odświeża się automatycznie. Wciśnij F5!
Matematyka na poziomie rozszerzonym - rozwiązania w Interii

11 maja zostanie przeprowadzony egzamin maturalny z matematyki na poziomie rozszerzonym. Chęć przystąpienia do niego zadeklarowało 27,5 proc. tegorocznych absolwentów liceów i techników.

Również tego dnia zapraszamy do Interii. Nasi eksperci przygotują proponowane odpowiedzi także dla poziomu rozszerzonego.

Zmienione wymagania na egzaminie

W tym roku w związku z ograniczeniami związanymi z pandemia koronawirusa egzamin maturalny jest przeprowadzony na podstawie wymagań egzaminacyjnych ogłoszonych w grudniu 2020 roku, a nie na podstawie wymagań określonych w podstawie programowej kształcenia ogólnego.

Oznacza to, że wymagania egzaminacyjne obejmują zawężony katalog zagadnień - o 20-30 proc. w zależności od przedmiotu - określonych w podstawie egzaminów z lat ubiegłych.

Dziś o 14.00 maturzyści będą pisać jeszcze egzamin z historii muzyki, która nie jest jednak przedmiotem obowiązkowym.

Matura 2021. Język polski poziom podstawowy. ARKUSZ CKE i odpowiedzi (kliknij tutaj)

Matura 2021. Terminy egzaminów, sprawdź harmonogram

Chcesz skutecznie przygotować się do egzaminów? Zobacz, jakie to proste! Wypracowania, opracowania lektur, testy i fiszki znajdziesz na Bryk.pl  oraz na Opracowania.pl

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy