Reklama

Matura 2021. CKE podało wyniki: Najłatwiejszy język polski

Centralna Komisja Egzaminacyjna podała pełne wyniki matury 2021. Zdało ją 87 proc. tegorocznych absolwentów liceów ogólnokształcących i 75 proc. absolwentów techników.

Podane przez Centralna Komisję Egzaminacyjną wyniki matury 2021 uwzględniają rezultaty maturzystów zdających egzaminy w sesji majowej, dodatkowej - czerwcowej oraz poprawkowej w sierpniu.

Matura 2021: Najlepsze wyniki z języka polskiego

Wśród absolwentów liceów egzamin z polskiego zdało 96 proc. zdających, a wśród techników - 93 proc.; egzamin z matematyki zdało w liceach 88 proc., a w technikach - 77 proc.; egzamin z języka angielskiego (najczęściej wybieranego języka obcego) zdało w liceach 96 proc., a w technikach - 92 proc.

Ze wstępnych danych CKE, opublikowanych na początku lipca - obejmujących tylko sesję maturalną majową - wynikało, że wśród tegorocznych absolwentów liceów ogólnokształcących maturę zdało 81 proc. (prawo do poprawki miało 13,2 proc.), a wśród zdających w technikach maturę zdało 64 proc. (prawo do poprawki miało 24,9 proc.). 

Reklama


Matura 2021

Tak jak w latach ubiegłych maturzyści musieli obowiązkowo przystąpić do trzech egzaminów pisemnych: z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego (obligatoryjne są na poziomie podstawowym).

Nie było w tym roku obowiązkowych egzaminów ustnych (z języka polskiego i języka obcego). Zdawali je tylko ci maturzyści, którzy potrzebują wyniku z egzaminu ustnego przy rekrutacji na uczelnie za granicą. Nie było też w tym roku obowiązku przystąpienia do egzaminu z jednego przedmiotu na poziomie rozszerzonym, czyli z przedmiotu do wyboru.

Aby zdać maturę trzeba uzyskać z przedmiotów obowiązkowych co najmniej 30 proc. punktów możliwych do zdobycia.

Zobacz także:

Matura 2021. Język polski poziom podstawowy. ARKUSZ CKE i odpowiedzi

Matura 2021 z matematyki - poziom podstawowy. ARKUSZ CKE i rozwiązania

Matura 2021. Język angielski poziom podstawowy. Tutaj arkusz CKE i rozwiązania

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: matura 2021 wyniki | wyniki matur

Reklama

Reklama

Reklama