Reklama

5 maja matura z matematyki. Arkusze CKE i odpowiedzi w Interii

Nadeszła matura 2022. Już jutro o godzinie 9:00 uczniowie wezmą udział w kolejnym egzaminie dojrzałości. Jest nim matura z matematyki na poziomie podstawowym. Pomimo poziomu podstawowego, wciąż uważana jest za jeden z najtrudniejszych przedmiotów do zdania. Tuż po egzaminie, o godzinie 14:00 opublikujemy w Interii arkusz maturalny. Chwilę później nasi eksperci udostępnią odpowiedzi do każdego z zadań. Zapraszamy!

Świadectwo maturalne można otrzymać po zdaniu trzech obowiązkowych egzaminów. Jednym z nich jest matura z matematyki na poziomie podstawowym, która odbędzie się już jutro, 5 maja o godzinie 9:00. Egzamin trwać będzie 170 minut, co daje prawie trzy godziny. Aby egzamin został zaliczony, należy uzyskać minimum 30 proc. punktów.

Matura z matematyki. Arkusz CKE i odpowiedzi w Interii

Matura z matematyki na poziomie podstawowym składać się będzie z trzech różnych rodzajów zadań. Będą nimi zadania zamknięte, zadania otwarte z krótką odpowiedzią oraz zadania otwarte wymagające dłuższej wypowiedzi. Łącznie na egzaminie otrzymać można 45 punktów. Aby zdać, trzeba zdobyć minimum 14 punktów.

Reklama

Już o godzinie 14:00 udostępnimy arkusze CKE z zadaniami, które pojawiły się na maturze 2022. Chwilę później eksperci przedstawią nieoficjalne odpowiedzi na pytania, które pojawiły się na egzaminie. Rozwiązania zadań dostępne będą w zakładce Arkusze w raporcie specjalnym Matura 2022.

4 maja maturzyści pisali egzamin z języka polskiego na poziomie podstawowym. W Interii znajdziecie już arkusz CKE i nieoficjalne odpowiedzi z tego przedmiotu.

Matura 2022. Matematyka - co się zmieniło?

Tegoroczny egzamin maturalny odbywa się z kilkoma modyfikacjami. Wszystko z powodu sytuacji pandemicznej, przez którą część edukacji odbywała się w formie zdalnego nauczania. Z tego powodu zmniejszono liczbę zagadnień na egzaminie. Usunięto z egzaminu przybliżone wartości funkcji trygonometrycznych czy bryły obrotowe. Pozbyto się także liczenia średniej ważonej oraz zagadnienia większej i mniejszej wartości funkcji kwadratowej.

Czytaj też: Matura 2022. Przecieki za durszlaki. Znany motyw powrócił

Matura 2022. Co wziąć na egzamin z matematyki?

Oprócz nauki powinniśmy pamiętać o tym, co należy wziąć ze sobą na maturę z matematyki na poziomie podstawowym. Konieczne jest wzięcie na egzamin legitymacji wraz z dowodem osobistym. Bez nich nie zostaniemy wpuszczeni na salę. Na każdy egzamin również powinniśmy mieć przygotowany ołówek i czarny długopis. Należy przynieść ze sobą również kalkulator prosty, cyrkiel i linijkę.

Matura 2022. Egzaminy na poziomie rozszerzonym

Matura 2022 ma jeszcze jeden wymóg. Abiturienci muszą przystąpić do jednego egzaminu na poziomie rozszerzonym. Nie ma przy nim jednak progu zdawalności. Samo przystąpienie oznacza jego zaliczenie.

Najczęściej wybieranym przez tegorocznych absolwentów przedmiotem maturalnym na poziomie rozszerzonym jest w tym roku język angielski, którego zdawanie zadeklarowało 192,7 tys. tegorocznych absolwentów, czyli 66,6 proc. Na drugim miejscu znalazła się matematyka - zdawać ją chce 77,5 tys. absolwentów, czyli 26,8 proc.

Na trzecim miejscu w wyborach tegorocznych absolwentów znalazła się geografia - chce ją zadawać 65,3 tys. osób, czyli 22,6 proc., a na czwartym - język polski - chce ją zdawać 63,8 tys. osób, czyli 22,1 proc.

***

Czytaj także:

"Mamy arkusze CKE", "wyciekły zadania maturalne". Co się pod tym kryje? Maturzysto, uważaj

Matura 2022. Gdzie szukać odpowiedzi i arkuszy CKE?

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy