Reklama

Matura 2020. WOS - poziom rozszerzony. Odpowiedzi na Interii

Ponad 16 tys. maturzystów sprawdza się dziś na maturze z wiedzy o społeczeństwie. Jest to egzamin nieobowiązkowy. Na jego napisanie abiturienci mają trzy godziny. Maturzysto, chcesz wiedzieć, jak poszła ci matura z WOS-u? Jeszcze dziś będziesz mógł sprawdzić odpowiedzi na Interii! Po godz. 19:00 opublikujemy arkusz CKE wraz z rozwiązaniami zadań. Zapraszamy!

We wtorek po południu maturzyści mierzą się z wiedzą o społeczeństwie. Egzamin z tego przedmiotu na poziomie rozszerzonym nie jest obowiązkowy. Pisze go 16,6 tys. tegorocznych absolwentów liceów i techników, którzy zadeklarowali taką chęć. Wynik z pewnością posłuży przy rekrutacji na niektóre kierunki studiów.

Matura z WOS-u rozpoczęła się o godz. 14:00. Na napisanie egzaminu zdający mają równo 180 minut. Arkusz egzaminacyjny z wiedzy o społeczeństwie co roku zawiera około 30 zadań, zarówno zamkniętych, jak i otwartych.

Wśród zadań otwartych z WOS-u co roku znajduje się też zadanie rozszerzonej odpowiedzi. Maturzysta musi stworzyć własną wypowiedź pisemną na jeden spośród trzech zaproponowanych w arkuszu tematów.

Reklama

Matura z WOS-u. Arkusz i odpowiedzi na Interii

Maturzysto, chcesz jeszcze dziś sprawdzić, jak ci poszło na maturze z wiedzy o społeczeństwie? Chwilę po godz. 19:00 w naszym raporcie maturalnym w zakładce "Matura 2020. Arkusze" znajdziesz arkusze CKE z WOS-u. Następnie na bieżąco będziemy publikować odpowiedzi zaproponowane przez naszego eksperta. 

Chcesz zobaczyć które zadania rozwiązałeś poprawnie? Zostań z nami!

Zobacz pozostałe arkusze z matury 2020:

Język polski (poziom podstawowy) - arkusz CKE i odpowiedzi

Język polski (poziom rozszerzony) - arkusz CKE i odpowiedzi

Matematyka (poziom podstawowy) - arkusz CKE i odpowiedzi

Matematyka (poziom rozszerzony) - arkusz CKE i odpowiedzi

Język angielski (poziom podstawowy) - arkusz CKE i odpowiedzi

Język angielski (poziom rozszerzony) - arkusz CKE i odpowiedzi

Biologia (poziom rozszerzony) - arkusz CKE i odpowiedzi

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama