Reklama

Matura 2020. Matematyka poziom rozszerzony. Arkusz CKE i odpowiedzi

W poniedziałek 15 czerwca odbyła się matura 2020 z matematyki na poziomie rozszerzonym. Opinie uczniów na temat poziomu jej trudności były podzielone. Jak co roku część z nich narzekała, że zadania były bardzo trudne i matura nie poszła im najlepiej. Nie brakowało i takich maturzystów, który twierdzili, że matura z matematyki na poziomie rozszerzonym była łatwa. Sami oceńcie poziom trudności! Poniżej publikujemy arkusz CKE matematyka poziom rozszerzony i proponowane rozwiązania.

Arkusz CKE z matematyki na poziomie rozszerzonym zawierał zadania zamknięte wielokrotnego wyboru oraz zadania otwarte krótkiej i rozszerzonej odpowiedzi. Za poprawne rozwiązanie wszystkich zadań maturalnych z matematyki można otrzymać łącznie 50 punktów. Egzamin trwał w sumie 180 minut. W całej Polsce rozszerzoną maturę z matematyki zdawało w sumie ponad 70 tys. osób.

Matematyka na poziomie rozszerzonym jest przedmiotem dodatkowy. W tej grupie - przedmiotów do wyboru znajdują się także: biologia, chemia, filozofia, fizyka, geografia, historia, historia sztuki, historia muzyki, informatyka, język łaciński i kultura antyczna, wiedza o społeczeństwie, języki mniejszości narodowych i etnicznych, język regionalny, a także matematyka, język polski i języki obce nowożytne. Egzaminy z przedmiotu do wyboru zdawane są na poziomie rozszerzonym.

Reklama

Matura 2020. Rozszerzona matematyka. Arkusz i odpowiedzi

Poniżej publikujemy arkusz Centralnej Komisji Egzaminacyjnej z matematyki na poziomie rozszerzonym, który dziś rano na maturze otrzymali zdający. Na bieżąco wrzucamy też rozwiązania kolejnych zadań, które przygotowuje nasz ekspert. Strona nie odświeża się automatycznie, wciśnij F5!

MATURA 2020. Matematyka poziom rozszerzony. ARKUSZ CKE (pobierz tutaj)

Zobacz arkusze CKE i proponowane rozwiązania z innych przedmiotów:

Matura 2020: Język angielski (poziom podstawowy) - arkusz CKE i odpowiedzi

Matura 2020: Język polski (poziom podstawowy) - arkusz CKE i odpowiedzi

Matura 2020: Matematyka (poziom podstawowy) - arkusz CKE i odpowiedzi

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy