Reklama

Matura 2020. Kiedy wyniki? Jak je sprawdzić?

Matury 2020 ze względu na rozprzestrzenianie się koronawirusa zostały przesunięte z maja na czerwiec. Egzaminy rozpoczną się 8 czerwca. Wyniki matur 2020 zostaną podane online 11 sierpnia. Jak je sprawdzić? Wyjaśniamy.

Matura: Wyniki online. Jak je sprawdzić?

Wyniki matur 2020 abiturienci będę mogli sprawdzić 11 sierpnia od godziny 8:00 na stronach Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej (OKE). Każdy maturzysta będzie logował się do systemu podając m.in. swój PESEL oraz dane do logowania (login i hasło), które wcześniej otrzyma w szkole.

Maturzyści, którzy nie zdadzą jednego z egzaminów obowiązkowych i przystąpią do matury poprawkowej, otrzymają wyniki do 30 września.

Matura 2020. Terminy

Matura 2020 rozpocznie się 8 czerwca. Ostatnie egzaminy zaplanowano na 29 czerwca. W trakcie sesji przewidziano krótką przerwę 11 czerwca (Boże Ciało) oraz 12 czerwca egzaminy nie będą przeprowadzane. Dokładny harmonogram egzaminów maturalnych 2020 publikowaliśmy tutaj (kliknij)

Reklama

W związku z epidemią koronawirusa przesunięte zostały w tym roku terminy egzaminów zewnętrznych. Zostały też zmodyfikowane niektóre przepisy dotyczące ich przeprowadzania.

Zgodnie z nowelizacją rozporządzenia, w tym roku szkolnym egzamin maturalny z przedmiotów obowiązkowych i przedmiotów dodatkowych będzie tylko w formie pisemnej. W tym roku bez matury ustnej, poza kilkoma wyjątkami.

Chcesz skutecznie przygotować się do egzaminów? Zobacz, jakie to proste! Wypracowania, opracowania lektur, testy i fiszki znajdziesz na Bryk.pl  oraz na Opracowania.pl

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama