Reklama

Matura 2020: Język niemiecki - poziom rozszerzony. Arkusz CKE i rozwiązania

W czwartek na maturze język niemiecki. Rano abiturienci pisali go na poziomie podstawowym, a po południu odbył się egzamin rozszerzony. Dla maturzystów, którzy jeszcze dziś chcą sprawdzić, jak im poszło, mamy dobrą wiadomość! Poniżej publikujemy arkusz CKE z niemieckiego na poziomie rozszerzonym i odpowiedzi, które zaproponował nasz ekspert.

W czwartek o godz. 9:00 blisko 11 tys. tegorocznych absolwentów liceów ogólnokształcących i techników przystąpiło do matury z języka niemieckiego na poziomie podstawowym. Zdający mieli 120 minut na napisanie egzaminu. W arkuszu pojawiły się zarówno zadania zamknięte, jak i otwarte. Arkusz i odpowiedzi opublikowaliśmy tutaj.

Z kolei po południu, o godz. 14:00, odbył się egzamin z niemieckiego na rozszerzeniu. Zdawało go prawie 6,4 tys. tegorocznych maturzystów. Na rozwiązanie arkusza maturzyści mieli dwie i pół godziny (150 minut).

Reklama

Język niemiecki od lat jest drugim - po angielskim - najczęściej wybieranym językiem obcym na maturze. Wśród innych języków do wybory są także: rosyjski, włoski, francuski i hiszpański.

Matura z niemieckiego rozszerzonego - odpowiedzi

Maturzysto, jeśli jeszcze dziś chcesz sprawdzić, jak ci poszło i przeanalizować zadania z niemieckiego, zostań z nami! Poniżej publikujemy arkusz CKE - język niemiecki (poziom rozszerzony) - oraz odpowiedzi zaproponowane przez naszego eksperta. 

MATURA 2020: Niemiecki (poziom rozszerzony) - arkusz CKE (pobierz tutaj) + TRANSKRYPCJA (pobierz tutaj)

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama