Reklama

Matura 2020. Harmonogram CKE i nowe terminy egzaminów

Z powodu pandemii koronawirusa matura 2020 została przesunięta. Kiedy odbędą się egzaminy? Centralna Komisja Egzaminacyjna (CKE) podała już dokładny harmonogram. Poniżej znajdziesz szczegółową rozpiskę nowych terminów tegorocznego egzaminu dojrzałości.

Matura będzie miała w tym roku nietypowy przebieg. Z powodu epidemii koronawirusa nie odbędzie się w maju. Decyzją MEN i CKE została przesunięta na czerwiec. Zmienił się jednak nie tylko termin egzaminów, ale też forma ich przeprowadzania. W tym roku nie będzie egzaminów ustnych. Odbędą się wyłącznie egzaminy pisemne.

Harmonogram CKE

Matury rozpoczną się 8 czerwca, a zakończą 29 czerwca. Podobnie, jak w ubiegłych latach, egzaminy będą odbywać się rano (godz. 9) i po południu (godz. 14). Poniżej zamieszczamy nowe terminy egzaminów maturalnych:

Reklama

8 czerwca (poniedziałek) - język polski na poziomie podstawowym (godz. 9), język polski na poziomie rozszerzonym (godz. 14).

9 czerwca (wtorek) - matematyka na poziomie podstawowym (godz. 9), język łaciński i kultura antyczna (godz. 14).

10 czerwca (środa) - język angielski na poziomie podstawowym (godz. 9), język angielski na poziomie rozszerzonym (godz. 14).

15 czerwca (poniedziałek) - matematyka na poziomie rozszerzonym (godz. 9), filozofia (godz. 14).

16 czerwca (wtorek) - biologia (godz. 9), wiedza o społeczeństwie (godz. 14).

17 czerwca (środa) - chemia (godz. 9), informatyka (godz. 14)

18 czerwca (czwartek) - język niemiecki na poziomie podstawowym (godz. 9), język niemiecki na poziomie rozszerzonym (godz. 14).

19 czerwca (piątek) - geografia (godz. 9), historia sztuki (godz. 14).

22 czerwca (poniedziałek) - język włoski na poziomie podstawowym, język łemkowski (godz. 9), język włoski na poziomie rozszerzonym (godz. 14).

23 czerwca (wtorek) - język francuski na poziomie podstawowym (godz. 9), język francuski na poziomie rozszerzonym (godz. 14).

24 czerwca (środa) - fizyka i astronomia (godz. 9), historia (godz. 14).

25 czerwca (czwartek) - język hiszpański na poziomie podstawowym (godz. 9), język hiszpański na poziomie rozszerzonym (godz. 14).

26 czerwca (piątek) - język rosyjski na poziomie podstawowym (godz. 9), język rosyjski na poziomie rozszerzonym (godz. 14).

29 czerwca (poniedziałek) - języki mniejszości narodowych (białoruski, litewski i ukraiński), język kaszubski (godz. 9), języki mniejszości narodowych na poziomie rozszerzonym, historia muzyki (godz. 14) oraz egzaminy z poszczególnych przedmiotów w językach obcych dla absolwentów klas dwujęzycznych.

Termin dodatkowy i poprawkowy

Egzaminy maturalne w dodatkowym terminie, dla osób, które nie mogą przystąpić do nich w czerwcu, są zaplanowane od 8 do 14 lipca.

Matury poprawkowe odbędą się 8 września.

Wyniki matur

Wyniki matur absolwenci poznają do 11 sierpnia. Ci, którzy nie zdadzą jednego z egzaminów obowiązkowych i przystąpią do matury poprawkowej, otrzymają wyniki do 30 września.

Chcesz skutecznie przygotować się do egzaminów? Zobacz, jakie to proste! Wypracowania, opracowania lektur, testy i fiszki znajdziesz na Bryk.pl  oraz na Opracowania.pl

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama