Reklama

Matura 2020. Biologia poziom rozszerzony. Arkusz CKE i odpowiedzi

Matura z biologii na poziomie rozszerzonym zakończona. To właśnie z tym przedmiotem zmagali się we wtorek od rana (16 czerwca) maturzyści. Egzamin zdawało blisko 50 tys. tegorocznych absolwentów. Egzamin z biologii co roku należy do jednych z najtrudniejszych podczas maturalnego maratonu. Arkusz CKE z biologii i odpowiedzi publikujemy poniżej. Zadania rozwiązuje współpracujący z nami ekspert. Zapraszamy!

Matura z biologii rozpoczęła się we wtorek o godz. 9:00, a zakończyła o godz. 12:00. Abiturienci mieli równo trzy godziny na rozwiązanie wszystkich zadań.

Biologia jest jednym z chętniej wybieranych przedmiotów dodatkowych na maturze. Jednocześnie egzamin z tego przedmiotu co roku należy do jednych z najtrudniejszych. W całej Polsce biologię pisało dziś w sumie 46,8 tys. tegorocznych absolwentów (czyli 17,2 proc. wszystkich zdających).

Przypomnijmy, że każdy maturzysta musi obowiązkowo przystąpić do trzech egzaminów maturalnych na poziomie podstawowym: z języka polskiego, z języka obcego i z matematyki. Musi też przystąpić do co najmniej jednego pisemnego egzaminu z grupy tzw. przedmiotów do wyboru. Maksymalnie może ich wybrać sześć. 

Reklama

Przedmioty dodatkowe zdawane są tylko na poziomie rozszerzonym. Nie określa się na nich progu zdawalności, a więc nie można ich nie zdać. Wynik liczy się jednak przy rekrutacji na studia.

Biologia - poziom rozszerzony. Arkusz CKE i odpowiedzi

Maturzysto! Chcesz sprawdzić, jak ci poszło i już dziś zobaczyć rozwiązania zadań z biologii? 

Poniżej publikujemy arkusz CKE z biologii na poziomie rozszerzonym wraz z odpowiedziami zaproponowanymi przez naszego eksperta. 

MATURA 2020: BIOLOGIA - poziom rozszerzony - arkusz CKE (pobierz tutaj)Kolejne odpowiedzi znajdziesz na następnej stronie.

Kolejne odpowiedzi znajdziesz na następnej stronie.

Kolejne odpowiedzi znajdziesz na następnej stronie.

Kolejne odpowiedzi znajdziesz na następnej stronie.

Przypominamy, że zamieszczone powyżej rozwiązania są jedynie proponowanymi.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy