Reklama

Uniwersytet Jagielloński w rankingu Reutersa

Uniwersytet Jagielloński jako jedyna uczelnia z Polski i krajów Europy Środkowo-Wschodniej znalazł się w rankingu Europe's Most Innovative Universities 2018. Listę stu najbardziej innowacyjnych europejskich szkół wyższych już po raz trzeci opracowała agencja Thomson Reuters.

"Uniwersytet Jagielloński utrzymał swoją 90. pozycję w rankingu Europe's Most Innovative Universities 2018 i jest jedyną uczelnią z Polski oraz krajów Europy Środkowo-Wschodniej, która została zaliczona do tego prestiżowego grona" - poinformowało biuro prasowe UJ.

Listwa tworzona jest na podstawie analizy publikacji naukowych i danych patentowych z lat 2010-2016.

Zwycięzcą rankingu ponownie został belgijski uniwersytet KU Leuven. Kolejne miejsca na podium zajęły brytyjskie uczelnie - Imperial College London i Uniwersytet Cambridge. 

Przed publikacją rankingu dokonywana jest analiza uczelni według wskaźników określających innowacyjność danej instytucji. Metodologia obejmuje m.in. liczbę patentów zarejestrowanych w Światowej Organizacji Własności Intelektualnej, stosunek zgłoszeń patentowych do dotacji, odsetek patentów o zasięgu międzynarodowym, liczbę cytowań związanych z patentami. Ważnym czynnikiem jest także łączna liczba artykułów dotyczących wynalazków w czasopismach, czy artykułów naukowych jednostki we współpracy z przemysłem.

Reklama

Pełne wyniki rankingu można zobaczyć tutaj


INTERIA.PL/PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy