Reklama

Matura to bzdura? Znani, którzy nie zdali egzaminu dojrzałości

Dokładnie za miesiąc rozpocznie się matura 2018. Trwają ostatnie, gorączkowe przygotowania uczniów przed przystąpieniem do egzaminu dojrzałości. Dla zmartwionych i zestresowanych zbliżającymi się maturami mamy pocieszającą wiadomość... Bez matury też można odnieść sukces! Wiele znanych osób nie podeszło do egzaminu dojrzałości, a mimo to zrobiło zawrotne kariery. Kto nie zdał lub nie przystąpił do matury? Zobacz!

Edyta Górniak: Rozumiem napięcia i obawy maturzystów

Do egzaminu dojrzałości nie podeszła m.in. Edyta Górniak. Po ukończeniu podstawówki uczyła się w Technikum Ogrodniczym, a później w Technikum Ogrodniczo-Pszczelarskim. W jednym z wywiadów mówiła, że jej mama chciała, by pracowała w kwiaciarni albo miała swój sad. Górniak wybrała jednak karierę wokalną. 

Matury nie zdawała, ponieważ w tym czasie grała w musicalu "Metro" i pojechała ze spektaklem na Broadway.

"Choć sama nie podchodziłam do matury, bo w tym czasie los postawił mnie na scenie nowojorskiego Broadway'u, to uwierzcie mi, że wysoki poziom stresu nie odstępuje mnie od lat. Rozumiem więc wasze napięcia i obawy" - napisała w 2012 r. na Facebooku.

Reklama

Kamil Bednarek: Z muzyki nie trzeba zdawać matury

Matury nie ma również Kamil Bednarek. W czasie szkoły średniej wiele koncertował. W 2011 r. zdecydował, że nie podejdzie do egzaminu dojrzałości.

"Muzyka jest całym moim życiem, a z niej nie trzeba zdawać matury" - mówił wówczas wokalista w rozmowie z portalem "24Opole.pl". "Trasa i koncerty wykańczają, nie czułem się na siłach podchodzić do egzaminów" - tłumaczył.

Słynne słowa Chylińskiej pod adresem nauczycieli

Agnieszka Chylińska nigdy nie podeszła do matury. Karierę muzyczną rozpoczęła już w szkole średniej. Zyskała sławę jako wokalistka zespołu O.N.A.

Podczas gali rozdania Fryderyków w 1996 r., odbierając nagrodę, skierowała do nauczycieli niecenzuralne słowa... "Fu*k off".

Paulina Młynarska: Nie zrobiłam matury, ale to nie znaczy, że nie pracowałam nad sobą

Dość wcześnie edukację zakończyła też Paulina Młynarska. Ma wykształcenie podstawowe. Uczęszczała również do liceum, ale przerwała naukę, mając 16 lat. Potem wyjechała do Francji. Dziś jest aktorką, dziennikarką i prezenterką.

"Nie zrobiłam matury, nie skończyłam studiów, ale to nie znaczy, że się nie uczyłam, że nie pracowałam nad sobą" - powiedziała w jednej z rozmów z magazynem "Viva".

"Ja wiem, że byłoby lepiej, gdybym miała formalne wykształcenie. Lepiej bym się z tym czuła. Ale kiedy miałam 16 lat, uciekłam z domu i wyjechałam do Francji. Miałam poważne powody, by to zrobić, o czym napisałam w swojej ostatniej książce 'Na błędach! Poradnik-odradnik'. A potem musiałam się zabrać do roboty, żeby mieć z czego żyć. Niezależność od rodziny była dla mnie najważniejsza i tak jest do dziś, choć (o ironio!) nieustannie słyszę, że wszystko jej właśnie zawdzięczam. Otóż nie. Wszystko zawdzięczam wyłącznie sobie. Ale nie mam wykształcenia, mam tylko doświadczenie. Jeśli to komuś bardzo przeszkadza, to niech nie czyta, nie słucha i nie ogląda tego, co mam do powiedzenia. Nie ma przymusu. Jest mi przykro, kiedy czytam o sobie, że jestem półgłówkiem, bo nie mam papierów - to naturalne" - napisała w 2016 r. na Facebooku.

Szymon Majewski: Z polskiego miałem 4

Szymon Majewski nie miał szczęścia w 1987 r., oblewając maturę z matematyki. Później szybko związał się z radiem, a nastepnie z telewizją, stając się znanym w całym kraju dziennikarzem, showmanem i autorem programów satyrycznych.

W 2006 r. zwrócił się do ówczesnego wicepremiera i ministra edukacji narodowej Romana Giertycha z żądaniem 1,5 mln zł zadośćuczynienia za straty moralne. W 2006 r. zatwierdzono amnestię maturalną, ale nie objęła ona Majewskiego. Showman sugerował jednak, że dwója, którą dostał na maturze, byłaby teraz oceną pozytywną, więc egzamin mógłby zostać uznany. Podkreślał przy tym, że "niezdanie matury spowodowało u niego depresję, a nawet porządne załamanie". 

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy