Reklama

Matura 2018 z WOS-u. U nas arkusz i odpowiedzi

O godzinie 9:00 rozpoczęła się matura 2018 z wiedzy o społeczeństwie. Egzamin odbywa się na poziomie rozszerzonym, a na jego napisanie maturzyści mają 180 minut. Dziś po godzinie 14:00 w naszym raporcie specjalnym "Matura 2018" opublikujemy arkusz CKE z WOS-u wraz z proponowanymi rozwiązaniami.

Sesja matur 2018 rozpoczęła się 4 maja. Maturzysta - zgodnie z obecnymi zasadami - musi przystąpić do trzech obowiązkowych pisemnych egzaminów: z języka polskiego, z języka obcego i z matematyki na poziomie podstawowym. 

Musi też przystąpić do co najmniej jednego pisemnego egzaminu z przedmiotów do wyboru; maksymalnie do sześciu. Wśród przedmiotów do wyboru są: biologia, chemia, filozofia, fizyka, geografia, historia, historia sztuki, historia muzyki, informatyka, język łaciński i kultura antyczna, wiedza o społeczeństwie, języki mniejszości narodowych i etnicznych, język regionalny, a także matematyka, język polski i języki obce nowożytne.

Reklama

Egzaminy z przedmiotu do wyboru zdawane są na poziomie rozszerzonym. Dlatego do tej grupy zaliczane są także - na tym poziomie - matematyka, język polski i języki obce, które są obowiązkowe na poziomie podstawowym.

Abiturienci muszą przystąpić także do dwóch egzaminów ustnych: z języka polskiego i języka obcego. Egzamin pisemny z polskiego na poziomie podstawowym składa się z dwóch części - maturzyści muszą rozwiązać test i napisać tekst własny - mają wybór między rozprawką a analizą tekstu poetyckiego.

Już dziś po godz. 14:00 opublikujemy arkusz CKE i odpowiedzi - WOS (poziom rozszerzony). Zapraszamy do naszego raportu specjalnego "Matura 2018".

Zobacz dotychczasowe arkusze z matury 2018: 

Matematyka (poziom podstawowy) - ARKUSZ CKE I ODPOWIEDZI

Matematyka (poziom rozszerzony) - ARKUSZ CKE I ODPOWIEDZI

Język angielski (poziom podstawowy) - ARKUSZ CKE I ODPOWIEDZI

Język angielski (poziom rozszerzony) - ARKUSZ CKE I ODPOWIEDZI

Język polski (poziom podstawowy) - ARKUSZ CKE I ODPOWIEDZI

Język polski (poziom rozszerzony) - ARKUSZ CKE I ODPOWIEDZI

Biologia (poziom rozszerzony) - ARKUSZ CKE I ODPOWIEDZI

Historia sztuki (poziom rozszerzony) - ARKUSZ CKE I ODPOWIEDZI

Chcesz skutecznie przygotować się do egzaminów? Zobacz, jakie to proste! Wypracowania, opracowania lektur, testy dla liceum, gimnazjum i szkoły podstawowej znajdziesz na Bryk.pl oraz na Opracowania.pl

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Matura 2018. WOS

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy