Reklama

Matura 2018. Czego nie możesz wnieść na egzamin?

Maskotki i inne przedmioty "na szczęście" muszą zostać za drzwiami sali, w której absolwenci będą pisać maturę 2018. Dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik, co roku przestrzega przed próbą wniesieni a na salę egzaminacyjną urządzeń mobilnych.

"Nie wolno mieć na sali oczywiście żadnego telefonu i żadnego innego urządzenia i trzeba mieć świadomość, że samo wniesienie na salę takiego urządzenia oznacza unieważnienie egzaminu i niemożność przystąpienia do egzaminu poprawkowego w sierpniu" - przestrzegał już w ubiegłym roku dyrektor CKE Marcin Smolik.

Maturzyści powinni mieć ze sobą długopis, najlepiej czarny. Jeżeli konieczne jest wykonanie rysunków, wykonuje się je długopisem, a nie ołówkiem. Zdający mogą za to wnieść na salę chusteczki higieniczne i wodę. Butelkę z wodą można położyć na ziemi, by przez przypadek nie zalać arkusza egzaminacyjnego.

Jeśli chodzi o przedmioty podstawowe, sytuacja kształtuje się następująco:

Reklama

- język polski - na egzaminie obowiązkowo musi być dostępny słownik ortograficzny, poprawnej polszczyzny, w liczbie nie mniej niż jeden na 25 osób; te pomoce zapewnia szkoła;

- matematyka - na egzaminie obowiązkowe są: linijka, cyrkiel, kalkulator prosty (umożliwiający wykonywanie jedynie dodawania, odejmowania, mnożenia, dzielenia, ewentualnie obliczania procentów lub pierwiastków kwadratowych z liczb) oraz wybrane wzory matematyczne;

- na języku obcym nowożytnym nie korzysta się z pomocy. Więcej na temat pomocy pisaliśmy tutaj

Arkusz CKE i odpowiedzi na naszym portalu

Każdego dnia w naszym raporcie specjalnym "Matura 2018. Arkusze" będziemy publikować arkusze CKE z kolejnych przedmiotów wraz z rozwiązaniami, jakie zaproponują nasi eksperci.

W sumie przygotujemy dla was rozwiązania z: języka polskiego (poziom podstawowy i rozszerzony), matematyki (poziom podstawowy i rozszerzony), języka angielskiego (oba poziomy) i języka niemieckiego (oba poziomy) oraz na poziomie rozszerzonym z: chemii, biologii, fizyki, geografii, historii, WOS-u, a także historii sztuki.

Bądźcie z nami!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: matura 2018

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy