Reklama

Premier Beata Szydło składa życzenia maturzystom

O godz. 9.00 rozpoczęły się matury 2017. Z tej okazji specjalne życzenia abiturientom złożyła premier Beata Szydło. "Dacie sobie doskonale radę, ponieważ ciężko pracowaliście i jesteście z pewnością doskonale przygotowani, (...) nie denerwujcie się" - zaapelowała premier. "Życzę wam, żebyście zdali jak najlepiej (...), dostali się na wymarzone kierunki studiów, żebyście realizowali swoje marzenia i ambicje" - powiedziała szefowa rządu tegorocznym maturzystom.

Premier Szydło złożyła maturzystom życzenia przed Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Konarskiego w Oświęcimiu, w którym wiele lat temu - jak sama przyznała - również doświadczała maturalnych stresów. 

"Przed wami pierwszy tak ważny egzamin w życiu, egzamin dojrzałości. Matura to jest ten moment, kiedy trzeba przede wszystkim dokonywać wyboru tego, co chce się robić w przyszłości. To egzamin, który decyduje o tym, jaka będzie nasza droga w przyszłym życiu zawodowym" - powiedziała maturzystom premier Szydło.

"Ale pamiętajcie o jednym: matura to jest ten moment, kiedy człowiek musi podsumować to, co już za nim, to, co zrobił, czego się dowiedział" - podkreśliła szefowa rządu.

Reklama

"Kiedyś w przyszłości tak, jak ja w tej chwili, będziecie te chwile wspominali bardzo ciepło i będziecie przede wszystkim pamiętali o tym, co wydarzyło się najlepszego" - powiedziała Beata Szydło.

"Trzymam kciuki, dacie radę!" - dodała.


Już dziś na portalu Interia po godzinie 14:00 znajdziecie arkusze z języka polskiego (poziom podstawowy) z proponowanymi - przez współpracujących z nami ekspertów - rozwiązaniami. W kolejnych dniach będziemy publikować arkusze z matematyki, angielskiego i pozostałych przedmiotów dodatkowych. 

Matura 2017. Wyciekły arkusze? Uwaga na przecieki!

Bądź na bieżąco z Interią! Zajrzyjcie do naszego raportu specjalnego z arkuszami i odpowiedziami Matura 2017

Politycy wspominają maturę. "Wielkie przeżycie, przejście w dorosłość i stres"

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama