Reklama

Matura 2017: Wiedza o społeczeństwie. U nas arkusz i odpowiedzi

Wiedza o społeczeństwie – poziom rozszerzony oraz informatyka (również na tym poziomie) to z tymi przedmiotami mierzą się w środę tegoroczni maturzyści. Tuż po godzinie 14:00 w naszym raporcie specjalnym "Matura 2017" opublikujemy arkusz CKE z wiedzy o społeczeństwie i proponowane odpowiedzi.

Matura 2017 z wiedzy o społeczeństwie rozpoczęła się o godzinie 9.00 i potrwa 180 minut. Przedmiot ten zdaje w tym roku 28,9 tys. tegorocznych absolwentów liceów ogólnokształcących i techników, czyli ponad 10,2 proc. wszystkich abiturientów.

Wiedza o społeczeństwie przez wiele lat była w czołówce przedmiotów najchętniej wybieranych na maturze. Obecnie plasuje się na siódmym miejscu po: języku angielskim na poziomie rozszerzonym (najczęściej wybieranym przedmiocie dodatkowym - w tym roku chęć zdawania go zadeklarowało 48,9 proc. absolwentów), geografii, matematyce na poziomie rozszerzonym, biologii, języku polskim na poziomie rozszerzonym i chemii.

Reklama

Zadania z WOS-u sprawdzają umiejętność identyfikowania i analizowania problemów, argumentowania i wnioskowania. Maturzyści muszą też wykazać się umiejętnością dostrzegania współzależności we współczesnym świecie oraz umiejętnością wykorzystywania danych statystycznych do opisu i analizy zjawisk i procesów.

Egzamin z informatyki rozpocznie się o godzinie 14:00.

Również o godzinie 14:00 na naszym portalu opublikujemy arkusz CKE wiedza o społeczeństwie - poziom rozszerzony wraz z rozwiązaniami zaproponowanymi przez naszych ekspertów.

Bądźcie na bieżąco z Interią! Zajrzyjcie do naszego raportu specjalnego z arkuszami i odpowiedziami Matura 2017

Zapraszamy również do śledzenia nas na Facebooku: Interia Matura, gdzie publikujemy wskazówki i materiały, które pomogą wam w przygotowaniach do tegorocznej matury.

Politycy wspominają maturę. "Wielkie przeżycie, przejście w dorosłość i stres"

Matura 2017. Sprawdź terminy egzaminów!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Matura 2017: WOS

Reklama

Reklama

Reklama