Reklama

Matura 2017. Na egzamin dojrzałości bez maskotek i smartfonów

​Maskotki i smartfony muszą zostać za drzwiami sali, w której absolwenci szkół ponadgimnazjalnych będą pisać matury 2017. Początek egzaminów już w czwartek. Na portalu Interia.pl będziemy publikować maturalne arkusze CKE wraz z proponowanymi - przez współpracujących z nami ekspertów - rozwiązaniami.

Dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej doktor Marcin Smolik szczególnie przestrzega przed próbą wniesienia na salę egzaminacyjną urządzeń mobilnych.

"Nie wolno mieć na sali oczywiście żadnego telefonu i żadnego innego urządzenia i trzeba mieć świadomość, że samo wniesienie na salę takiego urządzenia oznacza unieważnienie egzaminu i niemożność przystąpienia do egzaminu poprawkowego w sierpniu" - mówi Marcin Smolik.

"Tu konsekwencje są bardzo poważne" - dodaje dyrektor. Na salę nie można ze sobą wnosić także żadnych talizmanów na szczęście.

Maturzyści powinni mieć ze sobą długopis, najlepiej czarny. Zdający mogą za to wnieść na salę chusteczki higieniczne i wodę. Marcin Smolik radzi, by butelkę z wodą położyć na ziemi, tak by przez przypadek nie zalać arkusza egzaminacyjnego.

Początek matur pisemnych - w najbliższy czwartek.

Reklama

Matura 2017. Sprawdź terminy egzaminów!

Bądź na bieżąco z Interią!

Zapraszamy również do śledzenia nas na Facebooku: Interia Matura, gdzie publikujemy wskazówki i materiały, które pomogą wam w przygotowaniach do tegorocznej matury.

Zajrzyjcie też do naszego raportu specjalnego Matura 2017

Informacyjna Agencja Radiowa
Dowiedz się więcej na temat: matura 2017

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy