Reklama

Matura 2017: Filozofia poziom rozszerzony. Arkusz CKE

Dziś od godziny 14:00 maturzyści zmierzyli się z egzaminem z filozofii. Przedmiot ten zdawało jedynie 947 osób. Filozofia od lat należy do przedmiotów rzadko wybieranych. Poniżej publikujemy arkusz CKE - filozofia poziom rozszerzony.

Matura z filozofii trwała 180 minut i była przedmiotem wyboru (maturzyści deklarowali chęć jej zdawania). W grupie tych przedmiotów poza filozofią znajdują się jeszcze: biologia, chemia, fizyka, geografia, historia, historia sztuki, historia muzyki, informatyka, język łaciński i kultura antyczna, wiedza o społeczeństwie, języki mniejszości narodowych i etnicznych, język regionalny, a także matematyka, język polski i języki obce nowożytne. Egzaminy z przedmiotu do wyboru są zdawane na poziomie rozszerzonym. Dlatego do tej grupy zaliczane są także - na poziomie rozszerzonym - matematyka, język polski i języki obce, które są obowiązkowe na poziomie podstawowym.

Reklama

Aby zdać maturę każdy maturzysta musi przystąpić do egzaminu z jednego przedmiotu dodatkowego oraz uzyskać wynik minimum 30 proc. z przedmiotów obowiązkowych: pisemnych na poziomie podstawowym - polskiego, matematyki i języka obcego oraz dwóch egzaminów ustanych z polskiego oraz języka obcego.

Arkusz CKE filozofia poziom rozszerzony (pobierz tutaj)

Kiedy wyniki?

Wyniki matur zostaną ogłoszone 30 czerwca.

Maturzysta, który nie zda jednego obowiązkowego egzaminu, ma prawo do poprawki pod koniec sierpnia. Ten, który nie zda więcej niż jednego egzaminu, może je poprawiać dopiero za rok.

Zobacz dotychczasowe arkusze i odpowiedzi z matury 2017: 

ARKUSZ CKE I ODPOWIEDZI z jęz. niemieckiego - poziom podstawowy (TUTAJ)

ARKUSZ CKE I ODPOWIEDZI z wiedzy o społeczeństwie - poziom rozszerzony (TUTAJ)

ARKUSZ CKE I ODPOWIEDZI z jęz. angielskiego - poziom rozszerzony (TUTAJ)

ARKUSZ CKE I ODPOWIEDZI z jęz. angielskiego - poziom podstawowy (TUTAJ)

ARKUSZ CKE I ODPOWIEDZI z matematyki - poziom podstawowy (TUTAJ)

ARKUSZ CKE I ODPOWIEDZI z jęz. polskiego - poziom podstawowy (TUTAJ)

ARKUSZ CKE I ODPOWIEDZI z jęz. polskiego - poziom rozszerzony (TUTAJ)

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy