Reklama

Matura 2017: Biologia - poziom rozszerzony. Arkusz i odpowiedzi na Interia.pl

Dziś o godzinie 9:00 rozpoczęła się matura z biologii – poziom rozszerzony. Egzamin trwa w sumie 180 minut. Przystąpiło do niego 53,2 tys. tegorocznych absolwentów liceów ogólnokształcących i techników. Jeszcze dziś, około godz. 14:00, opublikujemy arkusz CKE - biologia (poziom rozszerzony) oraz rozwiązania zadań zaproponowane przez eksperta. Bądźcie z nami!

Biologię na poziomie rozszerzonym zdaje w tym roku ponad 53 tys. absolwentów liceów i techników (czyli 18,8 proc. wszystkich tegorocznych maturzystów). Wśród najczęściej wybieranych w tym roku przedmiotów dodatkowych na poziomie rozszerzonym biologia plasuje się na czwartym miejscu, wyprzedza ją tylko: język angielski, geografia i matematyka.

Dla maturzystów oraz wszystkich zainteresowanych tuż po godzinie 14:00 na naszym portalu opublikujemy arkusz CKE biologia poziom rozszerzony oraz kolejne odpowiedzi proponowane przez naszego eksperta. Arkusz znajdziecie w raporcie specjalnym Interii  "Matura 2017" w zakładce ARKUSZE (zobacz tutaj).

Reklama

Matura - proste reguły "gry"

Maturzysta - aby otrzymać świadectwo dojrzałości - musi przystąpić do trzech obowiązkowych pisemnych egzaminów maturalnych: z języka polskiego, z języka obcego i z matematyki na poziomie podstawowym, a ponadto do co najmniej jednego pisemnego egzaminu z grupy tzw. przedmiotów do wyboru - może ich wybrać maksymalnie sześć.

W grupie przedmiotów do wyboru są: biologia, chemia, filozofia, fizyka, geografia, historia, historia sztuki, historia muzyki, informatyka, język łaciński i kultura antyczna, wiedza o społeczeństwie, języki mniejszości narodowych i etnicznych, język regionalny, a także matematyka, język polski i języki obce nowożytne. Egzaminy z przedmiotu do wyboru są zdawane na poziomie rozszerzonym.

Abiturienci muszą przystąpić także do dwóch egzaminów ustnych: z języka polskiego i języka obcego. Minimalny wynik w przypadku przedmiotów obowiązkowych, konieczny by zdać maturę, wynosi 30 proc. W przypadku przedmiotu rozszerzonego.

Zajrzyjcie do naszego raportu specjalnego z arkuszami i odpowiedziami Matura 2017

Zapraszamy również do śledzenia nas na Facebooku: Interia Matura, gdzie publikujemy wskazówki i materiały, które pomogą wam w przygotowaniach do tegorocznej matury.

Zobacz także:

Matura 2017. Wyciekły arkusze? Uwaga na przecieki!

Politycy wspominają maturę. "Wielkie przeżycie, przejście w dorosłość i stres"

Matura 2017. Sprawdź terminy egzaminów!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: matura 2017 biologia

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy