Reklama

Matura 2017. Arkusze CKE i odpowiedzi na INTERIA.PL

Rozpoczęły się matury 2017. W tym roku do egzaminów przystępuje około 284 tys. abiturientów. Pierwszym obowiązkowym sprawdzianem, z jakim się mierzą, jest język polski na poziomie podstawowym. Po południu część maturzystów napisze język polski na poziomie rozszerzonym. Już dziś na portalu Interia po godzinie 14:00, a następnie po godz. 19:00 znajdziecie arkusze CKE z języka polskiego (poziom podstawowy i rozszerzony) z proponowanymi przez naszych ekspertów rozwiązaniami. W kolejnych dniach będziemy publikować arkusze i odpowiedzi z matematyki, angielskiego i pozostałych przedmiotów dodatkowych.

Arkusze CKE i odpowiedzi z języka polskiego pojawią się w naszym raporcie specjalnym MATURA 2017

Jak poinformował przed rozpoczęciem egzaminu maturalnego 2017 dyrektor CKE Marcin Smolik, wszystko przebiega spokojnie i tak, jak powinno.

Przypomnijmy, że maturzyści muszą obowiązkowo przystąpić do trzech pisemnych egzaminów na poziomie podstawowym: z języka polskiego, języka obcego i z matematyki. Oprócz tego zdają dwa egzaminy ustne: z języka polskiego raz języka obcego. Abiturienci muszą również przystąpić do co najmniej jednego egzaminu pisemnego na poziomie rozszerzonym z grupy tzw. przedmiotów do wyboru. Jak co roku najpopularniejsze są: język angielski, matematyka, geografia, biologia, język polski czy WOS.

Reklama

Maturalny maraton potrwa do 24 maja. Egzaminy ustne zakończą się dwa dni później - 26 maja.

Aby zdać maturę, uczeń musi uzyskać co najmniej 30 proc. punktów z egzaminów obowiązkowych. Egzaminy z przedmiotów dodatkowych nie mają określonego progu zdawalności. Liczą się jedynie przy rekrutacji na studia. 

Wyniki matur uczniowie poznają już 30 czerwca.


Matura 2017. Wyciekły arkusze? Uwaga na przecieki!

Bądź na bieżąco z Interią! Zajrzyjcie do naszego raportu specjalnego z arkuszami i odpowiedziami Matura 2017

Zapraszamy również do śledzenia nas na Facebooku: Interia Matura, gdzie publikujemy wskazówki i materiały, które pomogą wam w przygotowaniach do tegorocznej matury.

Politycy wspominają maturę. "Wielkie przeżycie, przejście w dorosłość i stres"

Matura 2017. Sprawdź terminy egzaminów!INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy