Reklama

Lektury szkolne. Sprawdź swoją wiedzę przed maturą 2017

Matura 2017 zbliża się wielkimi krokami. Już 4 maja uczniowie zmierzą się z językiem polskim, gdzie zostanie sprawdzona ich wiedza m.in. na temat lektur szkolnych. Czy poradzilibyście sobie z "Lalką" czy "Przedwiośniem"? Nie tylko dla maturzystów przygotowaliśmy krótki quiz. Rozwiąż go i sprawdź, ile jeszcze pamiętasz ze szkoły.

Sesja egzaminu maturalnego w "nowej" formule rozpocznie się 4 maja i potrwa do 26 dnia tego miesiąca. Wszyscy maturzyści przystąpią do egzaminów pisemnych obowiązkowych z: języka polskiego (poziom podstawowy), matematyki (poziom podstawowy) oraz języka obcego nowożytnego (poziom podstawowy). W części ustnej każdy będzie zdawać język polski oraz język obcy nowożytny - tutaj ne określa się poziomów.

Dodatkowo maturzyści mogą zdawać wybrane przedmioty np. historia, wos, geografia itd. - wyłącznie na poziomie rozszerzonym.

Wyniki matur 2017 zostaną ogłoszone 30 czerwca.

Reklama

Bądź na bieżąco z Interią!

Zapraszamy również do śledzenia nas na Facebooku: Interia Matura, gdzie będziemy publikować wskazówki i materiały, które pomogą wam w przygotowaniach do tegorocznej matury.

Zajrzyjcie też do naszego raportu specjalnego Matura 2017. W kolejnych dniach matur będziemy tam publikować nie tylko arkusze maturalne CKE ale także odpowiedzi, jakie zaproponują dla abiturientów nasi eksperci.  

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy