Reklama

Chojnice: Matura z języka angielskiego unieważniona

W Technikum nr 3 w Chojnicach (woj. pomorskie) doszło do fatalnej pomyłki na maturze. Podczas egzaminu z języka angielskiego pomylono płyty z nagraniami do zadań ze słuchu. 21 maturzystów musi egzamin napisać ponownie.

Do błędu podczas egzaminu maturalnego doszło w poniedziałek, 8 maja. Uczniowie przystąpili wówczas do matury z języka angielskiego na poziomie podstawowym. 

W pierwszej części arkusza maturzyści muszą rozwiązać zadania, które sprawdzają ich umiejętność słuchania ze zrozumieniem. Okazało się jednak, że odtwarzacz płyt w chojnickim technikum nie działał dobrze. Nauczyciel z komisji egzaminacyjnej postanowił go wymienić.

- Nastąpiła fatalna pomyłka. Podejrzewam, że zamiana płyt nastąpiła, kiedy jeden z przewodniczących stwierdził, że odtwarzacz nie działa dostatecznie dobrze. Dlatego postanowił go wymienić. Wrócił z nowym sprzętem i płytą. Podejrzewam, że wtedy doszło do pomyłki - przyznała w rozmowie z TVN Celina Zielińska-Lorek, wicedyrektor Technikum nr 3 w Chojnicach. 

Reklama

Dyrekcja szkoły dowiedziała się o pomyłce dopiero po egzaminie. Żaden z uczniów nie podniósł w trakcie matury ręki i nie poinformował, że nagrania nie pasują do zadań.

Szkoła natychmiast zawiadomiła Okręgową Komisję Egzaminacyjną w Gdańsku. Ta stwierdziła, że błąd leży po stronie placówki - informuje TVN24. Matura musiała zostać unieważniona.

Jak informuje Radio Gdańsk, uczniowie powtórzą egzamin z języka angielskiego na poziomie podstawowym 5 czerwca. Dzięki temu będą mogli uczestniczyć w rekrutacji na studia. 

Zobacz dotychczasowe arkusze i odpowiedzi z matury 2017: 

ARKUSZ CKE I ODPOWIEDZI z języka niemieckiego - poziom rozszerzony (KLIKNIJ TUTAJ)

ARKUSZ CKE I ODPOWIEDZI z języka niemieckiego - poziom podstawowy (KLIKNIJ TUTAJ)

ARKUSZ CKE I ODPOWIEDZI z wiedzy o społeczeństwie - poziom rozszerzony (KLIKNIJ TUTAJ)

ARKUSZ CKE I ODPOWIEDZI z języka angielskiego - poziom rozszerzony (KLIKNIJ TUTAJ)

ARKUSZ CKE I ODPOWIEDZI z języka angielskiego - poziom podstawowy (KLIKNIJ TUTAJ)

ARKUSZ CKE I ODPOWIEDZI z matematyki - poziom podstawowy (KLIKNIJ TUTAJ)

ARKUSZ CKE I ODPOWIEDZI z języka polskiego - poziom podstawowy (KLIKNIJ TUTAJ)

ARKUSZ CKE I ODPOWIEDZI z języka polskiego - poziom rozszerzony (KLIKNIJ TUTAJ)


INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy