Reklama

Wgląd do arkuszy maturalnych. Dyrektor OKE w Krakowie wyjaśnia

Maturzyści odetchnęli. Teraz pełne ręce roboty mają egzaminatorzy oceniający arkusze. Wyniki tegorocznych matur abiturienci poznają 5 lipca. Dyrektor OKE w Krakowie tłumaczy, jakie działania powinien podjąć maturzysta, by zobaczyć swoją pracę maturalną.

Każdy maturzysta ma prawo wglądu do swoich prac maturalnych. Aby to się stało, po ogłoszeniu wyników egzaminu maturalnego absolwent powinien złożyć wniosek do właściwej sobie okręgowej komisji egzaminacyjnej. Wówczas zostanie mu wyznaczony termin, w którym będzie mógł zobaczyć swoją pracę.

- Maturzysta może sam złożyć wniosek, może to również zrobić w jego imieniu ktoś inny - mówi Interii dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie. Wniosek może też zostać złożony drogą elektroniczną, lub wysłany pocztą.

Jeżeli po wglądzie do pracy absolwent ma nadal wątpliwości, co do sposobu jej ocenienia, ma prawo do złożenia wniosku o weryfikację sumy punktów. Musi jednak pamiętać, by zrobić to w ciągu dwóch dni od daty wglądu do swojego arkusza.

Reklama

System OBIEG. Sprawdzą zadanie po zadaniu

Dyrektor OKE w Krakowie zachęca, by przy składaniu wniosków korzystano z gotowych formularzy - wniosek o wgląd -  zamieszczonych na stronach internetowych Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych. - W tych formularzach wystarczy zaznaczyć, które prace uczeń chce zobaczyć. Nie ma limitu arkuszy, które abiturient może zobaczyć - tłumaczy dyrektor OKE w Krakowie.

- Przed złożeniem wniosków proszę zdających o zapoznanie się ze szczegółowymi wynikami w systemie OBIEG - mówi.

To spore ułatwienie. Maturzyści z województw: małopolskiego, podkarpackiego i lubelskiego po zalogowaniu się do elektronicznego systemu mogą sprawdzić, ile punktów uzyskali za poszczególne zadania oraz zobaczyć poprawne odpowiedzi. Hasło i login każdy uczeń może uzyskać w szkole.

Matura 2016 rozpoczęła się 4 maja. Sesja egzaminów pisemnych trwał do 24, a ustnych do 27 maja.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama