Reklama

"DGP": 500 maturzystów chce powtórzyć maturę z informatyki

Pięćset młodych osób chce jeszcze raz napisać maturę z informatyki. Jako powód wskazują błędne dane w jednym z zadań maturalnych - donosi "Dziennik Gazeta Prawna".

Egzamin z informatyki na poziomie rozszerzonym napisało 6,7 tys. abiturientów.

"DGP" informuje, że tegoroczni maturzyści dopatrzyli się błędu w jednym z zadań maturalnych. W zadaniu 6.2 podano wadliwe dane, na podstawie których zdający mieli skonstruować algorytm. Kod działał, ale do 700. z 3 tys. linijek.

Maturzyści wykryli błąd w trakcie egzaminu. CKE ogłosiła, że uzna odpowiedzi za poprawne, jednak abiturienci skarżyli się, że stracili czas na analizę zadania. CKE pozwoliła więc, by chętni przystąpili do matury ponownie.

Reklama

Jak informuje "DGP", z tej możliwości skorzysta co 7. zdający. Maturzyści powtórzą tylko druga część egzaminu, która przewiduje rozwiązywanie zadań z wykorzystaniem komputera.

Powtórka egzaminu odbędzie się 13 czerwca.

Większość z abiturientów zdających informatykę na poziomie rozszerzonym wybiera się na studia informatyczne. Jak wynika z danych Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, to kierunek gwarantujący najlepsze zarobki na starcie, zaraz po ukończeniu studiów.

Więcej w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy