Reklama

Matura 2015

Maturzyści szturmują prawo, psychologię i dziennikarstwo

Które kierunki studiów są w tym roku najbardziej oblegane? Jak donosi "Rzeczpospolita", maturzyści szturmują przede wszystkim prawo, psychologię oraz dziennikarstwo. Na jedno miejsce przypada tam nawet kilkunastu kandydatów.

Prawo jest najbardziej obleganym kierunkiem na Uniwersytecie Wrocławskim - tam na 282 miejsca jest  2411 kandydatów. Drugie miejsce na tej uczelni zajmuje psychologia z 1736 kandydatami na 132 miejsca oraz dziennikarstwo, które chce we Wrocławiu studiować aż 1252 maturzystów (miejsc jest 100).

Jak podaje "Rz" również na Uniwersytecie Łódzkim dwa pierwsze miejsca zajmują te same kierunki. Na trzecim plasuje się natomiast filologia angielska.

Filologia szwedzka to numer jeden na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu (28,3 osoby na jedno miejsce). Popularna jest także filologia duńska (14,4 osoby na miejsce).

Reklama

Z artykułu, który ukazał się w poniedziałkowym wydaniu "Rzeczpospolitej", nie dowiemy się, które kierunki cieszą się największym zainteresowaniem na Uniwersytecie Jagiellońskim i Uniwersytecie Warszawskim.

Jak podkreśla w swoim materiale Marek Kozubal, uczelnie właśnie kończą rejestrację kandydatów. Dane przytoczone w tekście są więc na tę chwilę niepełnymi informacjami przekazanymi przez uczelnie.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy